Cum pot opri temporar abonamentul?

Cum pot opri temporar abonamnetul,dacă nu-l folosesc pe o perioadă?
Apoi să-l recapăt
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Suspendarea temporara a abonamentului nu este posibila. Il poti suspenda doar pe motiv de pierdere sau furt, pentru a bloca utilizarea numarului, insa, acesta este in continuare facturat.

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! Eu am găsit doar un răspuns din arhiva, e din 2010, nu știu dacă mai e valabil! https://www.orange.ro/help/arhiva/abonamente/se-poate-suspenda-abonamentul-la-cerere-85663 Trimite un mail la serviciul.clienti@orange.ro sau ia legătura cu Orange prin chat Djingo, s-ar putea sa fie încă valabil.

Ascary
Campion certificat
Buna Adelina si bine ai venit pe comunitate. Stiu ca Orange permite suspendarea temporara a unui abonament pentru o perioada de maxim 3 luni. Mai stiu ca inainte se percepea o taxa de suspendare in valoare de 5 euro dar posibil sa nu mai fie valabil. Pentru cererea de suspendare trebuie sa suni la relatii cu clientii nr 300 sau sa mergi intr-un magazin Orange,daca gasesti vreunul deschis dat fiind situatia in care ne aflam.

Salut! Suspendarea temporara a abonamentului nu este posibila. Il poti suspenda doar pe motiv de pierdere sau furt, pentru a bloca utilizarea numarului, insa, acesta este in continuare facturat.

Ascary
Campion certificat
Multumim pentru clarificari Orange Assisstant.

Jay
Campion certificat
Nici eu nu stiam ca nu mai exista varianta cu cele 3 luni.. @Adelina, depinde in ce perioada contractuală este abonamentul, ca poate merge sa faci o fidelizare sa-l treci pe un abonament cu o valoare cat mai mica.. sau pe prepay... ca sa nu pierzi numarul, dar, va pierde vechimea (daca iti folosește la ceva)..