Istoric puncte thank you nu se mai actualizeaza automat de la sfârșitul anul 2019

Razvan
#StarMember
Zilele trecute, am observat că în My Orange și în browser, nu mi se mai actualizeaza automat istoricul punctelor thank you. După 2 sesizări la Orange helper și resetare manuală, m-am așteptat sa se actualizeze automat, ca în alte dăți, dar el refuză. Consider că este un bug al aplicației și vă întreb, la voi tot așa se manifestă? Poate în urma acestui feedback se va remedia și această problemă.
29 Răspunsuri 29

Vio73
#StarMember
Nici la mine nu se actualizează automat, dar nici nu s-a întâmplat vreodată.

Jay
Campion certificat
N-am urmărit niciodată dacă se actualizează punctele, nu prea am pentru ce sa primesc :), dar, din ce vad, ultima modificare este din luna februarie.... 7 februarie..

TheSpecialist
Maestru
La mine au rămas prin iunie 2018, cu actualizarea. Dacă selectez ultimele 3 luni și ii dau filtrare rezultate, îmi spune ca nu am am puncte alocate deloc, ceea ce este o eroare evident.

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru sesizări. Vom verifica cu colegii noștri de la departamentul Online.

Miha_Z
#StarMember
Si la mine sunt probleme. Nu s-au mai actualizat din August 2019.

FaraUnID
Campion certificat
Problema asta este prezenta de......muuuuuult timp si vad ca nu au rezolvat-o! Si pe Softpedia a fost semnalata problema si vad ca tot nimic. A fost o perioada in care nici acel SMS de confirmare a platii + alocare puncte OTY in functie de valoare facturii nu mai ajunge la destinatatri.

Miha_Z
#StarMember
Cu acel SMS nu am avut probleme. L-am primit mereu la cateva zile dupa plata facturii.

RafaHelper
#StarMember
Same here, am raportat de mai multe ori si a fost nevoie de update manual. Sunt momente cand merge si momente cand nu.

Razvan
#StarMember
Și la mine l-a actualizat manual, momentan nu mai merge.

Vio73
#StarMember
Da, mai trebuie umblat prin My Orange, pe la mai multe secțiuni, că unele sunt în lucru de vreo câțiva ani.

DanielaH
Moderator
@Razvan, s-a reactualizat istoricul punctelor TY?

Razvan
#StarMember
Minuneee, de câteva zile, funcționează istoricul punctelor thank you la Orange. P. S. Minunea a ținut doar 3 zile :D.

Jay
Campion certificat
La mine, ultima înregistrare în istoricul de puncte, este tot din data de 7 februarie..

DanielaH
Moderator
Cunoaștem această situație, este in atenția colegilor noștri de la IT si așteptăm rezolvarea ei cât mai rapid. Mulțumim pentru înțelegere.