[Rezolvat] Probleme televiziune prin cablu

Calin_4
Junior
Sunt probleme cu televiziunea prin cablu? De o vreme functioneaza doar cateva programe.
8 Răspunsuri 8

Miha_Z
#StarMember
Ai incercat sa dai o actualizare la lista de programe?

Calin_4
Junior
Nu. Din meniul telecomenzii? Functioneaza doar programele din grila Antenei 1

Miha_Z
#StarMember
Da, din meniul telecomenzii. Eu am TV Samsung si dau la Meniu, Canal si Reglaj automat.

Calin_4
Junior
Incerc. Multumesc!

Miha_Z
#StarMember
Dar e posibil sa fie si o problema cu televiziunea Orange, fiindca a mai postat un membru in Comunitate si se plangea de acelasi lucru. Sper sa se remedieze cat mai repede.

teacher_
#StarMember
Este posibil sa fi avut cei de la Telekom ceva pană, și s-a întrerupt și la Orange, pentru că e aceeași infrastructura.

Vio73
#StarMember
A fost o problemă pe partea de tv, iar televiziunea prin cablu este preluată de la Telekom, deci acolo a fost buba. A durat cam o oră și și-a revenit. Unele canale funcționau cu intermitențe, altele mai deloc, iar unele se vedeau.

DanielaH
Moderator
@Calin, e totul în regulă cu televiziunea prin cablu? Funcționează toate canalele acum?