Am uitat codul PUK

Adina_7
Începător
Am uitat codul PUK
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@Adina, bun venit în Comunitate! Poți accesa de pe un laptop / calculator contul tău My Orange urmând pașii Urgențe - Servicii - Servicii Generale - Deblocare cartela SIM. Sau dacă ai un al doilea telefon poți apela gratuit la *100# (selectat 3 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr, apoi 5 - Află codul PUK). Găsești și alte variante de a afla codul PUK aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1971897-aflu-codul-puk-simplu-rapid Sper să-ți fie de folos!

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Ia vezi pe aici: https://www.orange.ro/help/telefoane-si-setari/cod-pukpin Succes!

DanielaH
Moderator
@Adina, bun venit în Comunitate! Poți accesa de pe un laptop / calculator contul tău My Orange urmând pașii Urgențe - Servicii - Servicii Generale - Deblocare cartela SIM. Sau dacă ai un al doilea telefon poți apela gratuit la *100# (selectat 3 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr, apoi 5 - Află codul PUK). Găsești și alte variante de a afla codul PUK aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1971897-aflu-codul-puk-simplu-rapid Sper să-ți fie de folos!

teacher_
#StarMember
Îl poți recupera din aplicația my Orange, sau urmând link-ul https://comunitate.orange.ro/questions/1971897-aflu-codul-puk-simplu-rapid

Jay
Campion certificat
il gasesti și pe cardul din care ai scos cartela sim..

Vio73
#StarMember
Dacă îl mai are!

Jay
Campion certificat
Logic!! Ca dacă nu il are nu are cum sa se uite pe el.. Daca are sau nu acces, poate fi valabil și pentru alte variante prezentate... insa, nu voi da exemplu.. Faptul ca exista codul PUK pe acel card este doar o varianta ca oricare alta...

DanielaH
Moderator
@Adina, ai rezolvat cu codul PUK? Cum ai procedat? Te-au ajutat răspunsurile primite în Comunitate? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție.

MihaelaC
Community Manager

Dacă ai cont My Orange poți afla simplu și rapid direct din cont:

Mary_13
Junior
Trebuie să ai un al doilea telefon, având cartelă în aceeași rețea,apel la *100# alege opţiunea 4 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr apoi 5 - Află codul PUK. introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK codul PUK va apărea afişat pe ecran

Szabina2213
Începător
A pik kódomat el felejtettem

Vio73
#StarMember
Ai răspunsul dat în soluție, dacă te referi la codul puk. Îmi pare rău, dar nu știu maghiară!

teacher_
#StarMember
@Szabina2213 RO- In Comunitatea Orange preferam sa vorbim in limba romana, pentru ca majoritatea dintre noi nu intelegem maghiara. Ai răspunsul la întrebarea ta în răspunsul marcat de mai sus. Dacă nu înțelegi, cere cuiva să traducă. HU- az Orange közösségben szívesebben beszélünk románul, mert a legtöbben nem értünk magyarul. Megvan a válasz a fenti megjelölt válaszban. Ha nem érted, kérj meg valakit, hogy fordítsa le.