Cum reincarc o cartela daca nu sunt in tara?

Oana_6
Junior
Dacă am cont la orange si vreau sa reincarc o cartela dar nu sunt in tara se poate?? Ca am incercat dar imi da eroare la pagina ..multumesc!
19 Răspunsuri 19

teacher_
#StarMember
Se poate din aplicația my Orange, secțiunea reîncărcare. Poți alege o varianta cu 10 sau 12 euro credit. Atașez screen shot

Jay
Campion certificat
E posibil în alta tara sa nu funcționeze My Orange.. au mai fost astfel de subiecte în comunitate.. ca n-ar funcționa..

Oana_6
Junior
Eu nu pot sa instalez my orange ca nu sunt in romania ...doar orange money pot ...merge si acolo?

DanielaH
Moderator
@Oana, bun venit în Comunitatea Orange. Uite aici mai multe detalii despre cum poți să faci o reîncărcare din roaming: https://comunitate.orange.ro/questions/2231804-fac-reincarcare-prepay-roaming

teacher_
#StarMember
Încearcă și link-ul asta. https://contul-meu-orange.ro.aptoide.com/app Sau poți intra in contul tau pe la https://sso.orange.ro/wp/oro

Jay
Campion certificat
Din Orange Money nu cred, ai mai jos un link, cu informații care te pot ajuta.. https://comunitate.orange.ro/questions/2231804-fac-reincarcare-prepay-roaming

Oana_6
Junior
Va multumesc tuturor am reusit sa fac aplicația dar din pacate cand bag detaliile cardu-lui imi spune ca pagina este inexistentă...

Ascary
Campion certificat
Mai incearca Oana,poate isi revine.

DanielaH
Moderator
@Oana, ai reușit să reîncarci cartela din My Orange?

Oana_6
Junior
Nu am reusit...

Anca07
#StarMember
Daca nu reusesti din My Orange poti incerca site-urile alternative de reincarcare, pe care le vei gasi imediat daca dai un search pe google, scriind reincarcare prepay orange. Succes!

Oana_6
Junior
Am incercat pe toate siturile dar nu merge ....probabil că nu imi accepta cardul fiind din alta tara ...poate nu pot face tranzactia...Habar nu Am

Anca07
#StarMember
Cardul este visa/master card/maestro? Ai mai facut cumparaturi cu el online? Iti confirm ca se poate si cu card ce nu apartine niciuneia dintre bancile din Romania. Am incarcat eu. E posibil cardul tau sa nu fie activat pt plati online.

Oana_6
Junior
Este master card si da am facut plăți on line cu el ...am plătit facturi ....si merge ...acum Nuj ce sa spun ...