Se pierde netul primit ca bonus pentru vechime la trecerea la yoxo?

svetalex
Senior certificat
În prezent am aproximativ 8000 MB bonus vechime. Dacă aleg yoxo, pierd acest bonus, sau se adaugă la netul pe care îl voi avea inclus?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
@svetalex Orange Yoxo este lansat pe platformă prepay, de aceea multe lucruri nu sunt compatibile cu Orange Me, dintre care amintim, puncte thank you, bonus de net vechime in rețea, redirecționare si apel conferință lipsesc, imposibilitate achiziție telefon în rate și or mai fi și altele.

21 Răspunsuri 21

Miha_Z
#StarMember
Se pierde, fiindca este un abonament nou facut. Sunt 2 tipuri diferite de abonamente.

Miha_Z
#StarMember
Din cate am citit bonusul si punctele raman daca mai ai si alte numere pe contul My Orange.

teacher_
#StarMember
Salut. Au mai fost asemenea discutii. se pierde tot bonusul la trecerea la yoxo

Jay
Campion certificat
Se pierde netul de vechime... eu n-as trece de la abonamentul actual la aceasta varianta.. poate as testa dacă as avea prepay..

svetalex
Senior certificat
discuțiile au fost legate de punctele OTY, dar nu nu am găsit nimic legat de bonusul de net de vechime. Ideea este că am primit de dimineață un SMS prin care eram informată că îmi va expira oferta cu dublu trafic de net pe 21 mai (atunci se termină perioada contractuală de 24 luni). Îmi făceam niște calcule să văd cu ce net mai rămân și dacă ar fi avantajos să trec pe un abonament yoxo

Razvan
#StarMember
Sau negociaza un nou abonament Orange Me.

svetalex
Senior certificat
Nu aș vrea să am iar perioadă contractuală, mai ales că nu doresc să îmi schimb telefonul. Cel pe care l-am achiziționat în urmă cu 2 ani merge perfect

Miha_Z
#StarMember
Se pierde bonusul din vechime, fiindca tu practic treci la un alt tip de abonament. Treci de la un abonament cu perioada contractuala, unde acumulai vechime, la un abonament fara perioada contractuala la care poti renunta oricand. De aceea nu se mai acorda nici punctele Thank You.

Jay
Campion certificat
Nu pierzi vechimea, dar, pierzi beneficiile.. Ar fi interesant de aflat, daca revii la un abonament clasic, după 1 luna, daca vei primi din nou beneficiile pentru vechime..

svetalex
Senior certificat
Eu nu mai am perioadă contractuală. Aș putea să înțeleg, (deși nu sunt de acord) cu pierderea ofertei cu dublu trafic de net, dar nu înțeleg de ce ar trebui să pierd și acel bonus. Dacă aleg să am în continuare abonamentul acesta, deși nu mai am perioadă contractuală, acel bonus rămâne. De 16 ani și ceva de când sunt client Orange nu mi-au luat niciodată beneficiile la finalul perioadei contractuale... Nu înțeleg de ce au luat acum această decizie

Anca07
#StarMember
Un raspuns oficial referitor la acelasi subiect postat de tine, a mai fost oferit aici https://comunitate.orange.ro/questions/2286819-pierde-vechimea-abonamentului-trecerea-yoxo, marcat ca si solutie. Sper sa te ajute.

svetalex
Senior certificat
@Anca07 am citit acea întrebare, doar că acolo s-a discutat despre punctele OTY

Jay
Campion certificat
Pentru ca este o combinație de abonament și prepay.. si a preluat de la fiecare câte ceva... acum, fiecare optează pentru ce considera ca-l interesează cel mai tare..

Razvan
#StarMember
@svetalex Orange Yoxo este lansat pe platformă prepay, de aceea multe lucruri nu sunt compatibile cu Orange Me, dintre care amintim, puncte thank you, bonus de net vechime in rețea, redirecționare si apel conferință lipsesc, imposibilitate achiziție telefon în rate și or mai fi și altele.