Daca plătesc online pierd punctele thank you aferente facturii?

Mădălin
Cunoscător certificat
Am platit ultima factura prin contul my Orange și am primit doar 50 puncte thank you însă eu primeam de obicei vreo 78 puncte lunar.. m-am uitat in cont și am văzut un mesaj că pentru plățile online primesc 50 puncte ..
Ce sa întâmplat?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Sunt procesate ceva mai greu platile online si din acest motiv nu ai primit inca mesajul de confirmare. Punctele nu se pierd, stai relax din acest punct de vedere.

9 Răspunsuri 9

Florin_D
Cunoscător certificat
Cred ca cel mai bine este sa suni la serviciul relatii clienti si sa vezi ce s-a intamplat!

teacher_
#StarMember
Salut! Acele 50 de puncte sunt bonus, la plata prin my Orange Primești un bonus de 50 de puncte Thank You dacă plătești factura online, prin My Orange. Oferta este valabilă până pe 30 aprilie 2020 și bonusul se alocă o singură dată pe lună, pe un cod de abonat. https://www.orange.ro/orange-thank-you/ Acestea se cumulează cu cele primite de obicei până acum și o să le vezi la următoarea factura.

Mădălin
Cunoscător certificat
Deci voi primi și punctele pe care le primeam de obicei? Nu am primit nici mesajul de confirmare a platii pe telefon..doar pe mail am primit mesaj

Miha_Z
#StarMember
Buna, pana la sfarsitul lunii se ofera 50 pct la plata facturii din My Orange. Eu consider ca ar fi oferite ca un bonus, pe langa punctele thank you aferente facturii. Pentru ca sunt persoane, cum e si cazul tau care in mod normal primeau mai multe puncte thank you si ar iesi in pierdere. Te-ai uitat atent si pe langa cele 50 de pct nu le-ai primit si pe celelalte?

FaraUnID
Campion certificat
Sunt procesate ceva mai greu platile online si din acest motiv nu ai primit inca mesajul de confirmare. Punctele nu se pierd, stai relax din acest punct de vedere.

teacher_
#StarMember
Bonus, înseamnă in plus, extra. Daca scrie că vei primi bonus 50 de puncte, înseamnă că primești atât cât primeai până acum, plus un bonus de 50.

Razvan
#StarMember
Cam în 48h de la plata facturii ți se vor aloca și punctele thank you aferente.

Vio73
#StarMember
E vreo eroare pe undeva! Din păcate, sunt situații în care aplicația mai dă rateuri.

Mădălin
Cunoscător certificat
Da , am primit tot ce se putea. Citind acum pe comunitate am observat o chestie : My Orange În perioada 6 - 7 mai 2020, se alocă 50 puncte OTY la plata facturii din My Orange. Înțeleg că pe data de 6 -7 mai se emit facturi și am putea să plătim in acest termen cu toate că factura nu e disponibila chiar pe data de 6 și 7 mai însă cu siguranță vei primi valoarea facturii.. Dar ce faceți cu ceilalți la care li se emit facturile pe.alta data din luna mai? Gen 8 , 9 , 10 , 11 , 12..etc?