Cum pot sa amân plata facturii pentru 2 luni ?

C_s
Începător
Bună.Cum pot sa amân plata facturii pentru 2 luni ?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Atunci cand se face o amanare de plata, manual se seteaza o alta data scadenta a facturii tale. In cazul in care, este necesara o amanare pentru un interval de timp mai mare, trebuie sa iei legatura cu un reprezentant Orange (prin apel la Serviciul Clienti), care va verifica punctual contul si iti va spune exact pana la ce data calendaristica te poate ajuta. In contextul starii de urgenta declarat la nivel national, suntem in cautarea solutiei potrivite pentru fiecare solicitare in parte. Astfel, te rugam sa contactezi un consultant de la Serviciul Clienti, care va verifica exact pe contul tau posibilitatile de extinderere a termenului de plata.

3 Răspunsuri 3

teacher_
#StarMember
Salut. Ai detalii aici https://comunitate.orange.ro/questions/1981421-conditiile-obtine-amanare-platii Sa ne spui dacă te descurci.

Miha_Z
#StarMember
Buna, nu cred ca exista posibilitatea de a amana factura pentru 2 luni. Din momentul emiterii facturii ni se acorda 14 zile termen de plata. Ulterior mai putem amana plata cu cateva zile, pentru a evita suspendarea numarului, la care se adauga si mici penalizari ale platii intarziate.

Salut! Atunci cand se face o amanare de plata, manual se seteaza o alta data scadenta a facturii tale. In cazul in care, este necesara o amanare pentru un interval de timp mai mare, trebuie sa iei legatura cu un reprezentant Orange (prin apel la Serviciul Clienti), care va verifica punctual contul si iti va spune exact pana la ce data calendaristica te poate ajuta. In contextul starii de urgenta declarat la nivel national, suntem in cautarea solutiei potrivite pentru fiecare solicitare in parte. Astfel, te rugam sa contactezi un consultant de la Serviciul Clienti, care va verifica exact pe contul tau posibilitatile de extinderere a termenului de plata.