A schimbat cineva bateria la Asus_zooxs ?

Ioana_popescu
Începător
E comlicat? Nu vreau sa renunt la acest tel si doresc o solutie.
Asus_zooxs aveti acest model? Cat a tinut bateria? Cum o pot schimba? Aveti un link?Baiatul de la service a zis ca e complicat.
12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Dacă cel de la service a spus așa, mai încearcă și la alt service. Îmi pare rău!

Razvan
#StarMember
Schimbă service-ul, cu siguranță vei găsi pe cineva care să te ajute.

teacher_
#StarMember

Poți intra la https://www.depanero.ro/ pe site și îl poți repara, chiar daca nu mai este în garantie.

Razvan
#StarMember
Spui depanero și tragi apa, vrei să rămână fără telefon? Să încerce să-l trimită la un service autorizat Asus din țară.

Razvan
#StarMember

Aici găsești lista cu service autorizat Asus din țară.

https://www.asus.com/ro/support/service-center/romania

Ia legătura cu ei, prin formularul de contact și poate te vor rezolva. Baftă!

teacher_
#StarMember

Mie mi-au reparat telefonul acum un an, și sunt foarte mulțumit... Merge mai bine decât când l-am luat....

Oricum, ai și un link pentru service asus https://www.asus.com/ro/support/service-center/romania

FaraUnID
Campion certificat
Procesul de inlocuire a bateriei pentru acest model de telefon este unul destul de migalos si probabil cei de la service nu au vrut sa se complice. La ce service ai mers cu el? Nu de alta, mare parte din angajatii service-urilor de la noi nu au nicio treaba cu fenomenul si nu sunt capabili sa gaseasca un Serial Number sau un IMEI pe un telefon! Contacteaza Asus Romania, explica-le problema si vezi ce solutii ofera ei. Eventual intreaba-i care este service-ul lor autorizat si mergi acolo. Depanero sunt din alt film.....

Ascary
Campion certificat
Depanero supravietuieste pe contractele de garantie altfel faliment ar fi scris pe ei.Sunt praf.

Gianni
Cunoscător certificat
Dacă vede un model de telefon mai vechi nici nu se complică, încep să zică că e complicat nu se mai găsesc piese de schimb, atunci cînd le găsesc îți fac niște prețuri că nu face telefonul cît cer. Te face să renunți din start la el. Poate pînă la urmă vei găsi pe cineva dispus să te ajute. Baftă....!)))

Vio73
#StarMember
Pe mine m-au rezolvat cu reparația, dar n-a ținut mult și la tura a doua, mi-au schimbat produsul.

Gianni
Cunoscător certificat
Ți l-a schimbat că era în garanție și nu voiau să se mai complice. Atunci cînd reparațiile depășesc costul telefonului e mai bine să-l dea deoparte și așa evită altele pe viitor.

DanielaH
Moderator
@Ioana popescu, cum ai rezolvat problema cu bateria? Întoarce-te, te rog, în Comunitate șli dă-ne mai multe detalii. Cu siguranță experiența ta îi va ajuta și pe alți membri. Mulțumim!