Cum pot alege din care bonus de internet sa se consume?

Romeof
Începător
Salut!
Am un bonus de internet de 33.8GB care expira pe 31.03.2020 si unul de 40GB care expira pe 21.04.2020. In loc sa se consume din cel care expira mai repede imi ia din celalalt.
Pot face ceva in aceasta privinta?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut.Nu poți face nimic. Exista o anumita ordine de consum a resurselor! Prima data se consuma resursele din bonusuri, probabil ai activat heartbeats sau alte bonusuri... Ai ordinea de consum pt cartela in link... https://www.orange.ro/help/in-ce-ordine-se-consuma-resursele-de-pe-cartela-mea-prepay-59

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Salut.Nu poți face nimic. Exista o anumita ordine de consum a resurselor! Prima data se consuma resursele din bonusuri, probabil ai activat heartbeats sau alte bonusuri... Ai ordinea de consum pt cartela in link... https://www.orange.ro/help/in-ce-ordine-se-consuma-resursele-de-pe-cartela-mea-prepay-59

Romeof
Începător
Sunt pe prepay

Jay
Campion certificat
Primele se consuma bonusurile cu valabilitate mai mica de 30 de zile si apoi cele cu valabilitate mai mare de 30 de zile...

teacher_
#StarMember
Probabil ai activat acel bonus de 50GB, sau ai avut activ Heartbeats, sau bonus din programul Suporter, acelea se consuma primele.... Asta e ordinea, nu ai ce sa faci.

Romeof
Începător
Da...unul e de la Heartbeats si celalalt e cel de 50 de gb

teacher_
#StarMember
Așa e la toată lumea, nu ai ce face... Poți doar sa reîncarci la timp, și să îți iei bonusul de la reîncărcare.

Vio73
#StarMember
Cel de la reincare e valabil o perioadă mai lungă, iar cel de la My Hearbearts e valabil o lună plus prorata. https://www.orange.ro/help/in-ce-ordine-se-consuma-resursele-de-pe-cartela-mea-prepay-59