Cum găsesc mms primite?

Felicia_66
Începător
Mesaje mms nu le găsesc
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

Daca nu poti deschide continutul MMS-ului primit pe telefon inseamna ca nu ai facute corect setarile telefonului sau ca telefonul nu este compatibil cu serviciul MMS. In aceste situatii MMS-ul se duce automat in albumul MMS si poate fi vazut acolo, pentru ca nu a putut fi primit pe telefon. Daca se primeste MMS-ul pe telefon, el nu mai ajunge si in albumul MMS in paralel.

Poti configura telefonul si iti poti trimite setarile automate de aici https://www.orange.ro/setari-telefoane/

Atentie sa ai datele mobile pornite ca sa poti deschide continutul MMS-ului.

Pentru a vedea pozele primite prin MMS de pe un calculator le poti accesa din Album tau MMS de aici https://mms-album.orange.ro/vasportal/index.action si selectezi Vezi pozele din Albumul tau.

In albumul MMS te loghezi cu contul My Orange si poti vedea doar MMS-urile aferente numarului de telefon setat ca numar principal al contului.

Update - Începând cu data de data de 31.01.2022 serviciul MMS a fost transferat pe o nouă tehnologie/ platformă, iar modalitatea de accesare a conținutului primit s-a modificat.

În urma migrării a fost rezolvată și problema de AdobeFlash pentru album MMS.

Mai multe detalii aici - https://comunitate.orange.ro/questions/2881673-serviciul-album-mms-transferat-platforma

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Trebuie să ai serviciul MMS activat, dar mai bine folosești wathapp. E gratis! Pe cele primite le găsești la mesaje.

Jay
Campion certificat
Ar trebui sa fie unde sunt toate mesajele..

Felicia_66
Începător
Când il primesc pentru a-l deschide ma trimite la album mms.. Unde găsesc acest album??

Miha_Z
#StarMember
La toate mesajele. Dar vorba lui Vio73, mai bine folosesti WhatsApp sau Messenger.

Razvan
#StarMember
La mesagerie. Ce telefon utilizezi?

FaraUnID
Campion certificat

Daca nu poti deschide continutul MMS-ului primit pe telefon inseamna ca nu ai facute corect setarile telefonului sau ca telefonul nu este compatibil cu serviciul MMS. In aceste situatii MMS-ul se duce automat in albumul MMS si poate fi vazut acolo, pentru ca nu a putut fi primit pe telefon. Daca se primeste MMS-ul pe telefon, el nu mai ajunge si in albumul MMS in paralel.

Poti configura telefonul si iti poti trimite setarile automate de aici https://www.orange.ro/setari-telefoane/

Atentie sa ai datele mobile pornite ca sa poti deschide continutul MMS-ului.

Pentru a vedea pozele primite prin MMS de pe un calculator le poti accesa din Album tau MMS de aici https://mms-album.orange.ro/vasportal/index.action si selectezi Vezi pozele din Albumul tau.

In albumul MMS te loghezi cu contul My Orange si poti vedea doar MMS-urile aferente numarului de telefon setat ca numar principal al contului.

Update - Începând cu data de data de 31.01.2022 serviciul MMS a fost transferat pe o nouă tehnologie/ platformă, iar modalitatea de accesare a conținutului primit s-a modificat.

În urma migrării a fost rezolvată și problema de AdobeFlash pentru album MMS.

Mai multe detalii aici - https://comunitate.orange.ro/questions/2881673-serviciul-album-mms-transferat-platforma

teacher_
#StarMember
Suna la *100*6# pentru a primi setările pentru MMS pentru telefonul tau - ramura 4 apoi ramura 2.