Cum pot sterge un cont My Orange?

RafaHelper
#StarMember
Salutare,
‏‏‎ ‎
Vreau sa sterg un cont MyOrange pentru un numar care nu mai exista, cum pot face acest lucru?
M-am gandit sa le scriu un email in sectiunea "Contact" dar exista un buton undeva de "Sterge cont" ?
Daca nu exista, ar trebui implementat unul?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Ștergerea unui cont online se poate face dacă trimiți solicitarea ta din secțiunea Contact. Cererea pe care o trimiţi trebuie să fie scrisă şi semnată şi trebuie să conţină numele de utilizator, numărul de telefon, adresa de e-mail asociate contului online pentru care doreşti ştergerea şi copia actului de identitate, ambele scanate și atașate în secțiunea de contact. https://www.orange.ro/help/cum-se-poate-sterge-contul-my-orange-113 Într-adevăr, este putina birocrație in aceasta procedură..!

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Salut! Ștergerea unui cont online se poate face dacă trimiți solicitarea ta din secțiunea Contact. Cererea pe care o trimiţi trebuie să fie scrisă şi semnată şi trebuie să conţină numele de utilizator, numărul de telefon, adresa de e-mail asociate contului online pentru care doreşti ştergerea şi copia actului de identitate, ambele scanate și atașate în secțiunea de contact. https://www.orange.ro/help/cum-se-poate-sterge-contul-my-orange-113 Într-adevăr, este putina birocrație in aceasta procedură..!

Jay
Campion certificat
Cred ca ar trebui implementata o modalitate de stergere.. sa-ti ceara niste informatii, sa fii sigur ca nu ai o surpriza sa-ti faca altcineva o gluma "buna".. cred ca ar fi o idee buna.... In privinta numerelor care nu mai exista, ar trebui sa fie anulat automat contul, din punctul meu de vedere..

Laura_cio
Senior
Dacă este vorba de un cont cu minim 2 nr de telefon, poți șterge unul dintre ele direct din contul My Orange- setări cont. Dacă nu, ia in calcul varianta lui teacher.

Razvan
#StarMember
A fost număr prepay? , că dacă portezi sau închizi un număr de abonament, îți închide automat și contul.

Vio73
#StarMember
Eu știu că se închide automat dacă nu mai ai numere în el. Dar trebuie să ceri totuși acest lucru. Succes!

DanielaH
Moderator
@rafa.bloger, poți marca răspunsul lui teacher_ ca soluție. Într-adevăr, în acest moment, un cont My Orange se poate șterge doar în urma unei solicitări scrise către Serviciul Clienți. În situația în care contul nu mai are numere active, contul se închide automat. Mulțumim mult pentru sugestie! O vom transmite mai departe colegilor nostri de la Online.

RafaHelper
#StarMember
Buna Daniela, Eu am trecut un numar de la prepay la abonament si acel numar avea un cont My Orange. Acum cand am verificat acel cont inca exista dar nu are niciun numar asignat. E normal?

DanielaH
Moderator
@rafa.bloger, este normal. Dacă numărul este activ, este activ și contul, chiar dacă nu mai are niciun număr assignat. Poți să readaugi numărul în cont sau să soliciți la noi ștergerea lui. Eu aș merge pe prima variantă 🙂

Neaplicabil
Vreau sa sterg si eu contul