Telefonul transmite un ton de “ocupat”

Angi_1
Începător
Cand nu am semnal sau nu am baterie..., telefonul transmite un ton de “ocupat”.
Mi s-a mai spus asta... si am incercat sa modific din setari, dar nu am gasit nicio optiune...
Mentionez faptul ca folosesc un IPhone7.
Va multumesc!
7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember

Salut! Uite un link care te poate ajuta. Daca tot nu reușești, și nu e o setare a telefonului din fabrica, va trebui sa dai un hard reset la telefon.

https://support.apple.com/ro-ro/HT204027

Vio73
#StarMember
Și eu cred că trebuie să faci o resetare, dacă nu ai reușit altfel. Dar după ce faci back-up. Succes!

Laura_cio
Senior
Și eu am IPhone 7. Rezolvi dacă faci restart. O resetare sau poate un restart al telefonului. Și cele mai noi actualizări rezolva probleme minore.

Razvan
#StarMember
Un restart/reset este bine venit la orice device, din când în când, dacă nu mai funcționează în parametrii optimi.

Ascary
Campion certificat
Cand nu ai semnal e normal sa nu poti vorbi la telefon. Oare insa cum mai auzi ton de ocupat daca telefonul ramane fara baterie? Al meu se inchide,iPhone-ul tau nu?

Razvan
#StarMember
Rămâne agățat în sistem, nu mai primește mesaj ca nu este disponibil de la sim.

DanielaH
Moderator
@Angi, s-a rezolvat situația cu tonul de ocupat? Ai dat restart la telefon? Revino, te rog, și dă-ne mai multe detalii. Iar dacă te-au ajutat sfaturile primite aici, marchează cel mai bun răspuns ca soluție. Mulțumim!