[Încheiat] "Online oricând ai nevoie" - 50GB bonus oferiți de către Orange

tomaciprian
Cunoscător

Cred că Orange a ascultat sugestiile clienților din această perioadă și s-a conformat oferind un bonus suplimentar de 50 GB pentru cei care #stauacasă #încarantină.

Bonusul îl regăsiți în MyOrange, cutiuța din stânga sus a ecranului, la promoții active.

Mulțumim, Orange! You're the Best!

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Bonusul este valabil în perioada: 20 martie - 30 aprilie 2020 (EDIT: s-a prelungit perioada până pe 9 iunie 2020)

· pentru clientii Postpaid: din momentul alocarii, bonusul este valabil 1 luna + prorata

· pentru clientii PrePay: din momentul alocarii, bonusul este valabil 30 de zile

25 Răspunsuri 25

Ascary
Campion certificat
Felicitari Orange. Good point!

Jay
Campion certificat
Cred ca multi se vor bucura.. eu ma descurc cu netul pe care-l am, dar, am văzut mulți nemultumiti in comunitate, ca nu le ajunge netul.. 🙂

teacher_
#StarMember
Foarte bine, eu sunt de părere că resursele de internet sunt cele de care duc lipsa cei de pe prepay cel puțin, pentru că nu toți incarca cu 6 euro, ci mai sunt care incarca și cu 4 Euro, iar aceia nu au resurse mari...

tomaciprian
Cunoscător
@teacher_ ca idee și la reîncărcarea cu 5 € se oferă bonusul de 50GB, nu doar la cea de 6. În cazul celor care au o opțiune de 4 € activă pe contul lor PrePay și doresc a activa acest bonus oferit de către Orange din campania "online oricând ai nevoie" nu-l vor putea utiliza pentru că au nevoie de o opțiune de minim 5 €.

dnz
Explorator entuziast
Un Bonus binevenit. Dar se recomanda sa folositi wifi-ul acasa pentru a nu supraincarca reteaua de telecomunicatii.

Miha_Z
#StarMember
Frumoasa initiativa celor de la Orange. E bine ca intr-o situatie de criza unele firme mai ofera si cateva bonusuri clientilor, menite a le aduce un strop de bucurie. Sper ca exemplul lor sa fie copiat si de alte companii.

GOLDzila
Explorator
Sunt curios daca si ciobanul Ghita de la concurenta foloseste “ oi-fi “ in aceste vremuri de carantina ?! Cred ca are semnal “ oirles “ pe 3 pasuni... . M-am inspirat de la grupul Divertis cand spuneau ca Becali are semnal oirles . Ar fi o idee de reclama .

Neaplicabil
Done. Thanks orange.

Miha_Z
#StarMember
Ce haios esti @GOLDzila :)) Mie nu-mi plac reclamele cu Ghita, inteleg ca vor sa promoveze puterea semnalului de la acea firma de telefonie, dar parca sunt facute "prea din topor".

Neaplicabil

O idee buna. Am deschis si pe Softpedia un topic acum.

Inițiativa merită popularizata si cunoscuta.

https://forum.softpedia.com/topic/1167137-orange-romania-bonusul-online-cand-ai-nevoie-stai-acasa/

Jay
Campion certificat
Cred ca este ok si ca inseamna ceva si dacă, macar cei care pot, folosesc wi-fi 🙂

Ascary
Campion certificat
@Mija Z,pai Ghita nu era la Vodafone,s-a portat la Telekom? :)) Azi-maine il vedem la Orange daca intra in transhumanța cu oile si ramane fara semnalul magenta :))

Vio73
#StarMember
Mulțumim! Este o veste excelentă, care arată că le pasă de clienți! Iată că această criză are și părți bune.

FaraUnID
Campion certificat
Era de preferat ca Orange sa doneze 1 euro din pretul fiecarui abonament incasat si reincarcare prepay efectuata, in contul institutiilor care lupta cu acest COVID-19. Sau sa achizitioneze echipamente medicale pentru lupta impotriva COVID-19 pe care mai apoi sa le doneze institutiilor medicale. Personal ma pot lipsi oricand ce cei 50GB, dar pentru cadrele medicale aflate in prima linie si care se lupta sa tina sub control aceasta pandemie, echipamnetele medicale sunt esentiale.