Cum pot realiza conexiunea internetului cu un modem alcatel link hub?

Adrian_23
Începător
Am achiziționat un modem alcatel link hub de la voi si mi s a spus ca trebuie sa fac ip-ul acestuia pe site-ul modemului. Am incercat de 3 ori si nu a functionat deloc! Am cautat si pe youtube tutoriale si nu au mers nici acelea! Vă rog, aștept un răspuns.
4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Trimite un mail la departamentul tehnic, serviciul.clienti@orange.ro, și vezi ce soluție îți dau cei de acolo, pentru că pare o problemă tehnică mai degrabă.

Vio73
#StarMember
Cred că trebuie să iei legătură prin Chat Djingo sau prin My Orange. secțiunea contact, cu un reprezentant Orange. Succes!

Vio73
#StarMember
Eventual, dacă nu te descurci, cere legătură prin intermediul Serviciului clienți, cu Departamentul Tehnic.

DanielaH
Moderator
@Adrian.23, ai reușit să realizezi conexiunea la internet cu modemul? Ne spui, te rog, cum ai procedat? Mulțumim!