Pret GALAXY S20+ la prelungire abonament

BOGDAN2020
Junior
Salut,
Sunt abonat la Orage de 17 ani si cateva luni. Zilele astea imi expira abonamentul Orange PRO 17.
Am incercat sa vorbesc cu cei de la ofertare prin chat in vederea achizitionarii unui Samsung Galaxy S20+.
Nu mi-au dat nici un pret preferential la telefon, singura "reducere" erau punctele Orange ThankYou scazute din pretul initial al telefonului. Ce ziceti despre asta? Ma gadesc foarte serios sa ma portez la cei care imi ofera preturi decente.
25 Răspunsuri 25

Vio73
#StarMember
E bine să mai discuți încă odată și poate se rezolvă! Succes!

Jay
Campion certificat
Nu ne-ai spus care este oferta primita.. In principiu fiecare cauta varianta care este cea mai buna pentru el, e dreptul fiecaruia si este normal sa faci o analiza pret si oferta resurse..

BOGDAN2020
Junior
Samsung Galaxy S20 Plus 4.019,95 -> 3.305,79 Lei Precizez ca cei 700 ron sunt punctele mele ThankYou , la prelungire pe 2 ani Orange Pro 17

Vio73
#StarMember
Mai încerci și poate iese ceva mai aproape de ce îți dorești!

Jay
Campion certificat
@Bogdan, in magazinul online ai incercat o simulare de prelungire abonament pe 24 de luni? Pana pe 23 martie, daca nu ma insel, punctele thank you se tripleaza in aceasta situatie si ai putea sa iesi mai bine.. Eu asa am procedat cu cea mai recenta achizitie de telefon.. :) https://comunitate.orange.ro/questions/2219727-triplare-puncte-thank-you-magazinul-online

BOGDAN2020
Junior
cei 700 sunt cu acea promotie...am incercat inca odata si tot nu imi da nimeni nimic...probabil ma voi porta...cu 6 abonamente in alta parte

Jay
Campion certificat
Problema este ca nu se pot cumula promotiile.. Ori faci prelungire online cu triplare puncte, ori vorbesti la fidelizare si-ti scade fix cate pucte ai.. Nu merg impreuna.. Daca ai 6 abonamente si nu vrei sa cumperi 6 telefoane, ca poate nu este nevoie de 6 (la mine de exemplu n-a fost nevoie de telefon pentru toate abonamentele), poti incerca sa mai vorbesti o data sa intrebi care ar fi pretul final pentru acest telefon daca ai prelungi mai mult de un abonament, nu stiu 2-3, depinde in ce situatie esti tu.. cate abonamente sunt in situatia de a fi prelungite si de cate telefoane ai nevoie..

BOGDAN2020
Junior
1 telefon am nevoie...si sunt 3 abonamente de prelungit

FaraUnID
Campion certificat
Cu ofertarea nu se dicuta pe chat. Cei care raspund pe chat nu au acces la ofertele de retentie. Cel mai indicat ar fi sa trimiti o solicitare din contul tau si o sa te sune ei. Daca ai abonament de tip PRO, inseamna ca esti persoana juridica si ar trebui sa ai un consultant dedicat pentru contul tau.

Jay
Campion certificat
Daca tu crezi ca ti-ar conveni aceasta varianta, in ideea ca va mai trece mult timp pana vei putea lua pe acele abonamente telefon, daca vei vea nevoie, poti face o intrebare macar.. la departamentul fidelizare.. Eu am intrebat, dar, in cazul meu a fost mai avantajos sa prelungesc online..

BOGDAN2020
Junior
Ms de raspuns, nu am consultant, unde fac aceasta solicitare?

Ascary
Campion certificat
Ce-mi mai place asta "am 6 abonamente si cred ca ma voi porta". Poartati-va, nene, ca oricum nu intereseaza pe nimeni daca va portati sau nu. Atat am invatat, ANPC-ul si portarea, dar de discutat amabil, negociat etc. mai greu...

BOGDAN2020
Junior
Pai daca imi zic 3 consultanti ca le pare rau si pot sa-mi faca doar reducerile care se fac magazinul online, ma portez la vdf. 100 euro portarea, 100 euro ca sunt si la upc si tot asa...cu cine sa vorbesc daca nu am gasit oameni flexibili...numai roboti cu texte predefinite...

Jay
Campion certificat
@Bogdan, suna la numarul 300 si vezi daca iti pot da informatia despre cine se ocupa de contul tau si daca nu iti pot da aceasta informatie, desi nu vad de ce nu, solicita sa fii sunat de un consultant de la departamentul de fidelizare.. Persoana care suna trebuie sa fie persoana care reprezinta firma in relatia cu Orange.. si, consulatntul, o sa ceara niste date de identificare.. deci trebuie sa le ai la indemana.. Succes!