Samsung va dezinfecta gratuit smartphone-urile cu lumină ultravioletă în magazinele şi centrele sale

Vio73
#StarMember

Samsung a luat decizia de a oferi gratuit serviciul Galaxy Sanitizing Service în centrele sale de service şi magazinele Experience Store. Prin acest serviciu, toţi posesorii de smartphone-uri din gama Galaxy îţi pot dezinfecta dispozitivele pentru a fi mai bine protejaţi împotriva coronavirului.

Sursa:

https://www.economica.net/samsung-va-dezinfecta-gratuit-smartphone-urile-cu-lumina-ultravioleta-in-magazinele-si-centrele-sale_181182.html

Eu cred că e bine! Voi? Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Stire falsa!!! ‏‏‎ ‎ Update 17 Martie "Momentan, Galaxy Sanitizer Service nu este disponibil în România, va fi în viitor, doar că momentan nu avem informații oficiale despre acest subiect. Vă vom ţine la curent pe acest subiect şi vom actualiza acest material pe măsură ce vom avea informaţii noi." ‏‏‎ ‎ Eu unul nu as incuraja aceasta practica, pentru ca expui angajatii la unele situatii incomode. Nici in Orange shop nu mi-as dori sa vad asa ceva, cred ca e destul ca vad coada la supermarketuri, nu vreau sa vad si prin Orange Shop-uri. Important e sa stam acasa in aceasta perioada si sa ne dezinfectam singuri telefonul.

13 Răspunsuri 13

Jay
Campion certificat
Foarte bine ca au luat atitudine.. Toti ar trebui sa facem ceva, pentru ca tot pe noi ne ajutam.. Pacat ca la noi nu este valabil.. 🙂

Razvan
#StarMember
Da, de ce nu. Samsung are grija de clienți și de produsele proprii de vânzare.

Ascary
Campion certificat
Foarte frumos din partea lor.Incet incet vom avea o lume mai curata 🙂

svetalex
Senior certificat
O inițiativă bună ce ar trebui să fie menținută nu doar în această perioadă și poate va fi preluată și în Orange Shop

Ascary
Campion certificat
Adica angajatii sa deschida cutiile telefoanelor Samsung si sa le stearga? 🙂

svetalex
Senior certificat
Nu. Să dezinfecteze toate telefoanele, indiferent de marcă 🙂 nu doar pe cele Samsung

Ascary
Campion certificat
A,ok. Cred ca deja fac lucrul acesta. Orangeshop nu-i butic 🙂

FaraUnID
Campion certificat
Cat timp nu se utilizeaza produse hexi pharma, masura pare a fi una buna.....

Ascary
Campion certificat
:)))) Si totusi cica s-a deschis.

Miha_Z
#StarMember
E buna initiativa celor de la Samsung, dar consider ca fiecare persoana isi poate sterge si dezinfecta dispozitivele folosite pentru a se proteja singuri de diversi virusi.

Anonim
Neaplicabil

Este un lucru util pentru toți utilizatorii de Samsung.

Și Huawei are sfaturi cum să îți igienizezi smartphone-ul:

https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BTIPS%5D-Cur%C4%83%C8%9Barea-%C8%99i-igienizarea-telefonului-t%C4%83u-mobil-Huawei/topicId_75353/

RafaHelper
#StarMember
Stire falsa!!! ‏‏‎ ‎ Update 17 Martie "Momentan, Galaxy Sanitizer Service nu este disponibil în România, va fi în viitor, doar că momentan nu avem informații oficiale despre acest subiect. Vă vom ţine la curent pe acest subiect şi vom actualiza acest material pe măsură ce vom avea informaţii noi." ‏‏‎ ‎ Eu unul nu as incuraja aceasta practica, pentru ca expui angajatii la unele situatii incomode. Nici in Orange shop nu mi-as dori sa vad asa ceva, cred ca e destul ca vad coada la supermarketuri, nu vreau sa vad si prin Orange Shop-uri. Important e sa stam acasa in aceasta perioada si sa ne dezinfectam singuri telefonul.

DanielaH
Moderator
@rafa.bloger, mulțumim pentru update! Pentru că în această perioadă circulă pe Internet multe știri false/ neactualizate, vă rugăm pe toți să verificați foarte bine sursele înainte de postare, astfel încât să avem în Comunitate doar informații reale, corecte și complete. Vom verifica și noi suplimentar acest lucru și ne vom asigura ca toată informația de aici este la zi. Mulțumim tuturor!