[Rezolvat] Se inchide site-ul comunitatii pe telefon.. Stiti de ce?!..

Jay
Campion certificat
Mi se intampla, de vreo 2-3 saptamani, cred, sa se inchida pur si simplu comunitatea in timp ce navighez.. Nu-mi aduc aminte sa se fi intamplat asta cu telefoanele pe care le foloseam inainte..
Aveam A3 2017, acum am S10..
Poate fi de la telefon sau de la motorul de cautare? De ce se intampla asta si ce pot face să nu se mai întâmple.. Mentionez ca am shortcut Internet pe telefon si de acolo deschid de obicei, transferat odata cu conținutul din telefoanele vechi pe acesta nou, prin Smart Switch..
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Jay, daca inca ai probleme cu deschiderea inchiderea brusca a browserului,incearca te rog si cu altele sa vezi daca problema persista. Inclin sa cred ca necazul este de la shortcut. Deschide browserul si din pagina de aplicatii nu din "scurtatura" sa vedem daca e de la ea sau de la browser. Revino apoi sa ne spui ce si cum. Merci.

14 Răspunsuri 14

Ascary
Campion certificat
Probabil ar trebui sa mai cureti browserul :) Eu nu fac niciodata transferul prin smart swich fiindca import si ceva "reziduri". Prefer sa muncesc mai mult dar sa am totul "pe curat" 🙂 Poti curata telefonul cu Ccleaner.

Jay
Campion certificat
Mulțumesc!.. După curățenia de primăvară, dezinstalez Ccleaner? 🙂

Razvan
#StarMember
Este din browserul Samsung. Navighează pe alt browser, de exemplu Edge.

Ascary
Campion certificat
Nu,las-o acolo,pentru alta curatenie. Telefonul tau duce 600-700 de procese fara probleme. E crème de la crème 🙂

Jay
Campion certificat
Mulțumesc!.. Am făcut curățenie deocamdată.. I-am dat și cu dezinfectant :)... sper să nu se mai repete..

FaraUnID
Campion certificat
Sunt momente cand site-ul se incarca foarte greu, iar informatia afisata este distorsionata. Nu stiu cat din aceste probleme tin de Orange si cat tin de platforma pe care este implementata aceasta comunitate. Nu am inteles foarte clar daca se inchide site-ul sau se inchide browser-ul de internet. In principiu browserul se inchide din senin in momentul in care ajunge sa consume forate multe resurse (pagini deschise simultan, memorie cache plina, suprasolicitare procesor, suprasolicitare chipset grafic etc). De asemena telefonul poate opri in mod automat unele procese in momentul in care ajunge sa se incinga foarte tare, pentru a preveni prajirea unor componente.

Jay
Campion certificat
Se închide browserul, dar, numai de cand am schimbat telefonul se intampla si doar cu pagina comunității.. si nu fac nimic diferit de ce făceam înainte... Am observat ca uneori sunt probleme de afisare.. o lista foarte lungă de utilizatori cu 0 intrebari, 0 răspunsuri... si, de multe săptămâni pot vedea doar 10 acțiuni din activitate, misiuni, etc.. M-am gândit că țin de comunitate.. Am observat recent, ca pot vedea mai mult de 10 doar dacă accesez comunitatea de pe laptop..

Ascary
Campion certificat
Asta se intampla si la mine deseori dar e de la scriptă nu de la browser.

Razvan
#StarMember
@jay, trebuie udat și sfințit telefonul nou, ca să funcționeze la fel de bine ca cel vechi 😄

Jay
Campion certificat
@Răzvan, asta să fie motivul?!.. Momentan evit zonele aglomerate, poate-l sfintesc mai tarziu :))

Vio73
#StarMember
Mie nu mi se întâmplă așa ceva. Fă o curățare zilnică a telefonului și eventual, folosește alt browser.

DanielaH
Moderator
@Jay, mai sunt probleme cu accesarea site-ului Comunității de pe telefon?

Ascary
Campion certificat
Jay, daca inca ai probleme cu deschiderea inchiderea brusca a browserului,incearca te rog si cu altele sa vezi daca problema persista. Inclin sa cred ca necazul este de la shortcut. Deschide browserul si din pagina de aplicatii nu din "scurtatura" sa vedem daca e de la ea sau de la browser. Revino apoi sa ne spui ce si cum. Merci.

Jay
Campion certificat
La acest moment nu!.. Inițial, duminică seara, am făcut curățenie in telefon și a părut ca e ok.. Dar, ieri dimineață cum am intrat în comunitate s-a inchis in cateva secunde.. desi, n-aveam nimic altceva deschis si seara făcusem curățenie.. Am dezinstalat Ccleaner, ca prea voia să facă lună tot timpul si am intrat in comunitate folosind chrome.. Am creat shortcut catre comunitate si astazi este a doua zi de cand intru folosind shortcut-ul pe browser chrome si nu s-a inchis nici macar o data, de unde se închidea zilnic, de mai multe ori.. Concluzia mea este ca problema era de la browserul Internet explorer..