Cesiunea abonamentului pe alt nume

tomaciprian
Cunoscător
Cum se procedează în cazul unei cesiuni de abonament, de pe numele meu, pe numele unei cunoștințe? Se transmite doar abonamentul respectiv cu sau fără numărul de telefon?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Cu tot cu numar bineinteles. Pentru cesionare,mergeti impreuna intr-un orangeshop cu actul de identitate asupra voastra. Dureaza 5 minute toata procedura. Uite aici un topic detaliat despre schimbarea de titular https://comunitate.orange.ro/questions/1984694-schimbare-titular-abonament-persoana-fizica Iar daca vrei sa stii ce beneficii se pastreaza sau se pierd la cesiune poti citi aici https://comunitate.orange.ro/questions/2607494-ce-beneficii-optiuni-se-pastreaza-se-pierd-la-schimbarea-de-titular-trecerea-pe-prepay

7 Răspunsuri 7

Ascary
Campion certificat
Cu tot cu numar bineinteles. Pentru cesionare,mergeti impreuna intr-un orangeshop cu actul de identitate asupra voastra. Dureaza 5 minute toata procedura. Uite aici un topic detaliat despre schimbarea de titular https://comunitate.orange.ro/questions/1984694-schimbare-titular-abonament-persoana-fizica Iar daca vrei sa stii ce beneficii se pastreaza sau se pierd la cesiune poti citi aici https://comunitate.orange.ro/questions/2607494-ce-beneficii-optiuni-se-pastreaza-se-pierd-la-schimbarea-de-titular-trecerea-pe-prepay

Razvan
#StarMember
Se transferă abonamentul curent, cu drepturile și obligațiile aferente. Este posibil, să nu fie lăsat și bonusul de resurse la noua persoană, așa am fost informat la un moment dat. Mergeți în Orange Shop și se rezolvă. Succes!

Jay
Campion certificat
Dacă ai puncte thank you si nu le folosesti înainte de cesiune, se pierd.. Nu se transmit..

Vio73
#StarMember
Cel mai bine poți afla detaliile în Shop! Eu cred că se transferă drepturile și obligațiile. Trebuie să mergeți ambele persoane cu buletinele, iar persoana către care cesionezi să aibă și alte acte ( de proprietate, facturi utilități, etc), dacă nu este client Orange deja! Succes!

Razvan
#StarMember
Acum este suficient să ai o factură de utilități/card bancar/permis auto. Nu mai este necesar să faci dovadă că deții o proprietate sau că stai la adresa X.

Ascary
Campion certificat
Intradevar nu mai este nevoie de alte documente desi am vazut ca unii "parteneri" mai cer cate o facturica de curent electric 🙂

Vio73
#StarMember
Atunci e și mai bine!