La ce comercianți pot face plăți cu cardul orange money pentru a primi 10% inapoi?

Dana_3
Începător
Daca am reincarcat contul cu 850 lei din care am platit o factura orange de 410, una de gaz 410, si am efectuat o reincarcare de 5 € ar mai trebui sa fac 2 plati cu cardul ca sa primesc 10 % inapoi in cont??? Imi puteti spune va rog la ce comercianți pot face plăți cu cardul orange money???
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică: - minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) - ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă Din cate inteleg eu atat reincarcaile prepay cat si plata abonamentului trebuie efectuate din aplicatia Orange Money, iar cei 10% cashback sunt limitati la 40 lei / luna. Cardul Orange Money este in esenta un card de debit Visa emis sub sigla Orange. Prin urmare are acelasi regim de functionare ca orice alt card bancar Vise emis de orice banca djn Romania. Poti efectua plati cu el la orice comerciant din online sau offline care accepta cardurile Visa. Este adevarat ca exista unele parteneriate prin care posesorii de card Orange Money au unele facilitati la plata cu cardul https://www.orange.ro/money/oferte/

13 Răspunsuri 13

Jay
Campion certificat
Nu trebuie sa fie anumiti comercianti.. gasesti mai multe subiecte in comunitate pe aceasta tema.. https://comunitate.orange.ro/questions/2203840-plati-telefonul-magazin-orange-money-semnal-gsm

Ascary
Campion certificat
La toti comerciantii care au POS.

Dana_3
Începător
Adica pot plati in magazinele mari cum ar fi auchan? Nu stiu unde accepta plati cu carduri orange money. Si trebuie o anumită sumă?

Ascary
Campion certificat
Repet,peste tot. Limita de plata la tranzactii ti-o setezi singura din aplicatia Orange Money.Poti plati cu cardul,cu telefonul sau cu ceasul.Daca acestea au functia NFC. Ceasurile agreate de Orange Money sunt Garmin,Fitbit si Apple.

Jay
Campion certificat
Este un card cu bani pe el, ca orice alt card.. nu poti fi refuzata ca este de la Orange..

Ascary
Campion certificat
10% inapoi ii primesti doar pentru plata facturilor Orange prin aplicatia Orange Money.

FaraUnID
Campion certificat
Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică: - minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) - ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă Din cate inteleg eu atat reincarcaile prepay cat si plata abonamentului trebuie efectuate din aplicatia Orange Money, iar cei 10% cashback sunt limitati la 40 lei / luna. Cardul Orange Money este in esenta un card de debit Visa emis sub sigla Orange. Prin urmare are acelasi regim de functionare ca orice alt card bancar Vise emis de orice banca djn Romania. Poti efectua plati cu el la orice comerciant din online sau offline care accepta cardurile Visa. Este adevarat ca exista unele parteneriate prin care posesorii de card Orange Money au unele facilitati la plata cu cardul https://www.orange.ro/money/oferte/

Ascary
Campion certificat
Nu mai sunt valabile aceste limitari,alimentare card sau numar de plati

FaraUnID
Campion certificat
Cei 10% cashback se acorda la plata abonamentului Orange si a reincarcarilor prepay Orange efectuate direct din aplicatia Orange Money si sunt limitati la 40 lei / luna. Daca tu ai facturi + reincarcari de 500 lei lunar, cahback-ul va fi de 40 lei si nu de 50 lei. A exista o campanie care s-a incheiat pe date de 12 martie 2020, campanie prin care fiecare a 10-a contactless la POS prin intermediul unui telefon, ceas sau orice tranzacție online cu cardul aducea garantat 25 lei în contul Orange Money. În total, în perioada campaniei, un posesor de card Orange Money putea primi maximum 100 lei.

Ascary
Campion certificat
Repet,nu mai exista limitare pentru primirea a 10% inapoi din valoarea facturilor orange,la alimentarea cardului cu minim 500 de lei lunar si minim doua plati in magazin,pe toata durata contractuala a Orange Money. Orange ar trebui sa faca actualizarea pe toate paginile site-ului său. Nu este vina voastra ca oferiti informatii care nu sunt conforme cu realitatea.

Razvan
#StarMember
Super, înseamnă că primești 10% din tot ceea de consumi într-o lună. Atunci merg să îmi fac și eu un card Orange Money.

Ascary
Campion certificat
Si nu te costa nimic. Poti sa nu folosesti cardul,doar factura Orange sa ti-o platesti prin Orange Money. Eu primesc 25-35 de lei lunar,functie de cat am factura,pentru ca prin orange platesc si Netflixul,si Focusul,si podul de la Fetesti deci si la aceste servicii primesc 10% inapoi 🙂

Razvan
#StarMember
Da, este o idee bună cu Netflix.