La fidelizare se ofera si smartwatch-uri?

horescu
Junior
Ma intereseaza daca se ofera smartwatch-uri Samsung la fidelizare pe abonament.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut. La fidelizare se ofera doar telefoane. Smartwatch-urile (sau accesoriile, in general) pot fi cumparate doar la "liber", sau la plata in rate cu cardul la una din bancile acceptate.

19 Răspunsuri 19

Ascary
Campion certificat
Nu cred ca se ofera. Doar telefoane. In mod normal ar trebui inclus orice accesoriu fiindca oricum il platesti 🙂

Razvan
#StarMember
Doar telefoane, în schimb la fidelizare poți cere puncte thank you, funcție de valoarea abonamentului, după care îți cumperi ce smart watch dorești.

FaraUnID
Campion certificat
In pricipiu, in momentul in care soliciti o reofertare si implicit o repozitionare de abonament cu prelungire pe 24 de luni, primesti niste puncte OTY. Acele puncte pot fi utilizate pentru achizitie de produs din magazinul online Orange.

teacher_
#StarMember
Salut. La fidelizare se ofera doar telefoane. Smartwatch-urile (sau accesoriile, in general) pot fi cumparate doar la "liber", sau la plata in rate cu cardul la una din bancile acceptate.

Ascary
Campion certificat
Accesoriile pot fi cumparate si in rate cu plata pe factură

FaraUnID
Campion certificat
Accesoriile pot fi achizitionate si cu puncte OTY, cu mentiunea ca valoare punctului de fidelizare este cea standard.

Ascary
Campion certificat
Dar la telefoane se dubleaza sau tripleaza,in functie de promotia in vigoare. Stiu asta de la cineva care a primit de curand puncte OTY la retentie si le-a folosit la achizitionarea de telefon.

teacher_
#StarMember
@Ascary, accesoriile sau obiectele conectate NU pot fi cumparate din magazinul online cu plata in rate pe factura, doar telefoane si tablete pot fi astfel cumparate. Chiar mai devreme am facut o simulare pe un smartwatch, si poate fi cumparat doar in rate bancare. Cand am cumparat smartbandul meu Huawei band 3 Pro, am incercat sa platesc in rate pe factura, dar nu s-a putut. https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/

Jay
Campion certificat
La fidelizare nu se ofera smartwatch-uri, pentru ca abonamentul este facut pentru telefon, nu pentru alte dispozitive, insa, depinde cum ai noroc. De exemplu, eu, la ultimul abonament prelungit cu achizitia unui telefon, am facut prelungirea online acum cateva saptamani, puteam sa iau un smartwatch cu 50% reducere.. conform a ceea ce-mi afisa pe parcursul pasilor, deci mergeau doar impreuna... dar, pe mine ma interesa doar telefonul..

FaraUnID
Campion certificat
Intr-o perioada se puteau achizitiona tablete si laptop-uri la fidelizare. Nu stiu daca mai este valabila acesta regula, din simplul fapt ca in ultimii ani nu am mai cumparat telefoane / tablete de la Orange.

Ascary
Campion certificat
teacher,eu n-am pomenit nimic de magazinul online :)) Nu era nevoie sa faci simulare,doar sa fi intrebat aici si iti spuneam eu ca nu se pot rate pe factura la accesorii decat in magazinul fizic.

teacher_
#StarMember
Nici in Shop nu se poate, e aceeasi politica. Eu am comandat online cu plata in shop, si am intrebat, de curios daca este posibil. Raspunsul a fost ca nu. In linku-ul postat de mine exista si detalii Cum pot cumpăra un produs în rate pe factura Orange? Este foarte simplu: Vino în orice MAGAZIN Orange sau verifică în magazinul online dacă produsul pe care vrei să îl cumperi poate fi plătit în rate pe factura ta Orange Alege numărul de rate, iar noi îți calculăm valoarea ratei lunare pe care o vei avea de plătit Semnează contractul de rate și vei primi produsul pe loc în magazin Poți cumpăra o gamă variată de dispozitive: Telefon în 24 de rate cu activarea unui abonament nou sau prin prelungirea abonamentului tău, conform conditiilor comerciale. Tabletă în 24 de rate prin activarea unui abonament de internet sau prelungirea abonamentului

Ascary
Campion certificat
Nu se poate teacher sa faci comanda online si sa achiti in rate in magazinul fizic. Sunt doua departamente diferite. In magazinul fizic comanzi produsul si tot acolo inchei contractul de rate. Eu folosesc mereu aceasta metoda fiindca nu prea simt la buzunar ca in cazul in care as cumpara cu banii jos.

Vio73
#StarMember
Doar dacă primești multe puncte thank you ca și bonus, pe acelea le poți folosi pentru achiziția de alte produse, în afara telefoanelor.