Cum se face abonament la Cinemax?

Rudolf
Începător
Cum te abonezi la cinemax?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Cinemax este o extraoptiune ce poate fi atasata la un abonament de televiziune deja existent si al carei pret este de 10 lei / lunar. Nu sunt foarte sigur, dar cred ca odata activata trebuie pastrata minim 3 luni. In mod normal se poate activa prin apel la serviciul clienti si in magazinele Orange. Personal nu detin televiziune de la Orange dar, teoretic, ar trebui sa poti activa aceasta optiune si din contul de abonat.

5 Răspunsuri 5

FaraUnID
Campion certificat
Cinemax este o extraoptiune ce poate fi atasata la un abonament de televiziune deja existent si al carei pret este de 10 lei / lunar. Nu sunt foarte sigur, dar cred ca odata activata trebuie pastrata minim 3 luni. In mod normal se poate activa prin apel la serviciul clienti si in magazinele Orange. Personal nu detin televiziune de la Orange dar, teoretic, ar trebui sa poti activa aceasta optiune si din contul de abonat.

Jay
Campion certificat
Poti gasi si in link informatii despre acest subiect.. https://comunitate.orange.ro/questions/2230744-orange-lanseaza-optiunea-cinemax-hd-tv-satelit

teacher_
#StarMember
Din ce știu, Cinemax este la pachet cu HBO, la extraoptiunea MaxPak, valabilă la televiziunea prin cablu, detalii aici https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/abonament-tv-cablu/ Sau varianta prin satelit, detalii aici https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/abonament-tv-satelit/ Le găsești puțin mai in josul paginilor... Condiția este sa ai un abonament, sau daca nu, trebuie să îți creezi unul și să accesezi aceasta extraoptiune. Costa cam 5 Euro/luna in plus fata de abonamentul de baza

Vio73
#StarMember
Iei legătura cu un reprezentant Orange prin Chat Djingo, My Orange , secțiunea Contact sau la 300. Costă 10 lei lunar. Succes!

Razvan
#StarMember
Suna la 300 și intră în legătură cu un operator, ca să îți activeze EO Cinemax, care include cele 2 posturi de filme tematice Cinemax 1 și 2 HD.