Cum poți determina starea de sănătate a bateriei unui smartphone?

Razvan
#StarMember
Am instalat aplicația antutu, am pus telefonul la încărcat și pornit aplicația. După aproape 2h de reîncărcare rapidă, am obținut starea sănătate a bateriei. Aceasta este de 95%, după 9 luni jumătate, pentru Huawei P20 pro. Voi, ca și utilizatori, ce stare de sănătate aveți la bateria telefonului? În acest fel putem determina gradul de fiabilitate al modelelor de telefon.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
https://comunitate.orange.ro/questions/2209410-aplicatie-android-verificat-nivelul-viata-acumulatorului

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Cam tarziu :D.. poate incerc si eu maine.. deși n-am pretenții, ca telefoanele mele au 2-3 ani..

Vio73
#StarMember
Interesantă aplicație! O să mă uit și eu să vedem ce și cum. Mulțumesc!

Romeo_
Senior certificat
Nu stiam de aceasta aplicatie,multumesc Razvan.Cand am citit intrebarea ma pregateam sa-ti scriu sa mergi cu ea la doctor daca e bolnavioara. ;)))

FaraUnID
Campion certificat
https://comunitate.orange.ro/questions/2209410-aplicatie-android-verificat-nivelul-viata-acumulatorului

Vio73
#StarMember
Nu știu dacă e aceeași dar cred că face cam aceleași lucruri.