Achizitie magazin online cu rezultat favorabil sau nu?

Jay
Campion certificat
Salut! Daca la achizitia unui produs din magazinul online, in timp ce scrii adresa de livrare pentru comanda cu produsul respectiv, observi intr-o alta fereastra ca produsul este deja indisponibil, ce presupune asta? Vi s-a intamplat vreodata? Ati prins ultimul produs sau il luase deja altcineva si cosul de produse "n-a stiut" asta, ca sa refuze trimiterea comenzii?
Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
E posibil sa apara indisponibil si fiindca l-ai pus si tu in cos. Cel mai bine finalizeaza comanda si daca nu-ti afiseaza niciun mesaj cu stoc epuizat, inseamna ca ai avut noroc. Eu nu am avut probleme cu stocul la produsele comandate de mine.

18 Răspunsuri 18

Razvan
#StarMember
Dacă comanda nu ți-a fost refuzată pe motiv de produs indisponibil, părerea mea este că sunt șanse ca ea să fie validă. Nu m-am confruntat cu situația descrisă de tine.

Ascary
Campion certificat
Da mi s-a intamplat sa fie cu regim "stoc limitat" si acesta sa nu fie de loc in stoc,lucru confirmat chiar de consultantul magazinului online. Se mai intampla lucrul acesta la telefoanele resigilate,unde pretul fiind mic e bataie mare pe ele.

Miha_Z
#StarMember
E posibil sa apara indisponibil si fiindca l-ai pus si tu in cos. Cel mai bine finalizeaza comanda si daca nu-ti afiseaza niciun mesaj cu stoc epuizat, inseamna ca ai avut noroc. Eu nu am avut probleme cu stocul la produsele comandate de mine.

imch
Cunoscător certificat
Pana la urma ce ai facut? S-a concretizat comanda sau nu? Nu m-am intalnit cu o astfel de situatie, dar ar fi interesant de vazut ce-ar putea fi si daca sa-ti mai faci sperante sau nu :-).

Jay
Campion certificat
@imch, veni vidi, urmează să vedem si daca vincit :)))... Teoretic si eu cred ca ar trebui sa fie in regula, nu era obligatoriu să observ ca apare indisponibil.. Nu eram hotărâtă asupra livrării, daca sa merg eu sa-l iau, sau sa dau o alta adresa, ca nah, ca fiecare, în timpul zilei nu sunt acasa... La ridicare din magazin se complica situația si am zis, hai sa scriu adresa de la job.. Cand sa apas trimite comanda, parca ma rodea ceva, am zis hai sa verific totusi termenul de livrare... Din acest motiv am mai deschis o fereastra, ca sa nu fac niste pasi inapoi, sa vad daca diferă termenul de livrare.. Si, ups.. Asa ca astept, ma gândeam sa sun la 300 sa intreb, dar, am zis sa nu-mi stric feng-shui-ul peste weekend, plus ca sper ca l-am prins pe ultimul, totusi... n-ar fi prima data, cand prind ultimul produs :))), doar ca inainte neavând dilema cu livrarea n-am avut încă o fereastra deschisă în paralel, sa vad efectul punerii ultimului produs în cosul de cumpărături 😄

Vio73
#StarMember
Depinde de ce status îți apare la finalizarea comenzii! De regulă, nu prea e bine să lași ferestre deschise mai mult timp, pentru că după câteva minute expiră.

imch
Cunoscător certificat
@ jay: tin pumnii sa fie bine. Sa ne anunti...

Vio73
#StarMember
Succes și să ne spui ce ai făcut!

Ascary
Campion certificat
Dar mai ales sa ne spui despre ce bijuterie e vorba ca prea iti pare rau din cate observ :))

Jay
Campion certificat
Multumesc! Sper sa am ce sa anunt :D.. S10 prism blue.. si, daca se intampla sa, cumva, cine stie.. poate ma anunta... sa-i schimb culoarea.. deocamdata, liniste si pace..

Jay
Campion certificat
Salut! Cred ca atat de multe gânduri pozitive au avut rezultat favorabil :))). Tocmai am primit telefonul, deci hip hip hurray.. l-am prins pe ultimul, ca de atunci tot indisponibil apare ☺.. Se pare ca stadiul comenzii pe care încerci s-o faci influențează stocul.. cel puțin, eu asta inteleg din situația asta..

DanielaH
Moderator
Jay, să-l stăpânești sănătoasă și să-l folosești cu plăcere!

Jay
Campion certificat
Multumesc DanielaH... Visam de ceva timp la un Samsung din categoria S, evident, cu preferinta pentru albastru 🙂

Miha_Z
#StarMember
@Jay felicitari pentru achizitie si sa-l stapanesti sanatoasa!