Samsung S10 sau S10 plus? Diferenta de pret este justificata de diferenta de caracteristici?

Jay
Campion certificat
Salut! As vrea, luna aceasta, sa achizitionez un telefon dintre cele 2, odata cu prelungirea abonamentelor.
As dori si parerea voastra, daca merita efortul S10 plus, doar pentru diferenta de baterie si rezolutia video.. Poate stiti ceva in plus, pentru care ar merita si nu este mentionat.. Mie, la prima vedere, mi se pare ca e ok S10..
Multumesc!
https://www.orange.ro/magazin-online/comparator?products=HDS-SAM0100802,HDS-SAM0101104&subscription=true
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
E ok S10 mai ales pentru o femeie. Se aseaza frumos in mana. Nu esti tentata sa astepti S 20? Oricum S10 este cu siguranta cel mai complet telefon al anului atat hardware cat si software si este foarte-foarte frumos. Eu personal nu i-as pune nici un fel de husa care sa-i stirbeasca din designul sublim dar din pacate mai scapam telefoanele din mana asa ca trebuie protejat cumva. As alege o husa la fel de fină si bineinteles tot de la Samsung :) Nu iti fa probleme de baterie,ea tine cat tine in functie de cat de mult il utilizezi si stiu ca daca l-ai achizitiona probabil ca nu l-ai mai lasa din mana la cat este de frumos. Pana la urma prize sunt oriunde,nu permite unor aplicatii mari consumatoare sa mearga in fundal,pune luminozitatea putin peste mijloc (eu nu o las pe auto) si cam asta e. Dolby Atmos este incredibil si cu castile din pachet se aude bestial. Recomand Spotify (varianta gratuita) unde sunetul este "lucrat" foarte bine. Youtube-ul lasa-l pentru clipuri dar pentru muzica Spotify neaparat :) Rezolutia las-o pe maxim fiindca nu e consum suplimentar la baterie. Mareste un pic fontul daca literele sunt prea mici. Vezi ca by default telefonul este setat pe full HD,setezi tu dupa aceea WQHD. Daca reusesti sa il iei probabil nu o sa-ti mai trebuiasca alt telefon mult timp de acum incolo si acesta-i marele neajuns fiindca odata achizitionat toate celelalte telefoane de pe piata or sa ti sa para insuficiente si nu o sa mai fii tentata nici macar sa le mai atingi. Poate le vei acorda doar o privire in treacat cand esti intr-un magazin,bijuteria din buzunar insa nu o sa iti mai permita nici o curiozitate. Aste si stii cum e,Samsung si...restul 🙂

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
Parerea mea este ca exista o diferenta destul de mare pentru S 10plus, pentru ceea ce inseamna un telefon. Pentru cei dedicati, care au anumite functii, da, poate ar fi util S10 plus. Mie personal mi se pare foarte bun si S10, ca sa nu mai vorbim de dimensiuni.

Ascary
Campion certificat
E ok S10 mai ales pentru o femeie. Se aseaza frumos in mana. Nu esti tentata sa astepti S 20? Oricum S10 este cu siguranta cel mai complet telefon al anului atat hardware cat si software si este foarte-foarte frumos. Eu personal nu i-as pune nici un fel de husa care sa-i stirbeasca din designul sublim dar din pacate mai scapam telefoanele din mana asa ca trebuie protejat cumva. As alege o husa la fel de fină si bineinteles tot de la Samsung :) Nu iti fa probleme de baterie,ea tine cat tine in functie de cat de mult il utilizezi si stiu ca daca l-ai achizitiona probabil ca nu l-ai mai lasa din mana la cat este de frumos. Pana la urma prize sunt oriunde,nu permite unor aplicatii mari consumatoare sa mearga in fundal,pune luminozitatea putin peste mijloc (eu nu o las pe auto) si cam asta e. Dolby Atmos este incredibil si cu castile din pachet se aude bestial. Recomand Spotify (varianta gratuita) unde sunetul este "lucrat" foarte bine. Youtube-ul lasa-l pentru clipuri dar pentru muzica Spotify neaparat :) Rezolutia las-o pe maxim fiindca nu e consum suplimentar la baterie. Mareste un pic fontul daca literele sunt prea mici. Vezi ca by default telefonul este setat pe full HD,setezi tu dupa aceea WQHD. Daca reusesti sa il iei probabil nu o sa-ti mai trebuiasca alt telefon mult timp de acum incolo si acesta-i marele neajuns fiindca odata achizitionat toate celelalte telefoane de pe piata or sa ti sa para insuficiente si nu o sa mai fii tentata nici macar sa le mai atingi. Poate le vei acorda doar o privire in treacat cand esti intr-un magazin,bijuteria din buzunar insa nu o sa iti mai permita nici o curiozitate. Aste si stii cum e,Samsung si...restul 🙂

Jay
Campion certificat
Asa ma gandeam si eu, ca S10 e si mai ok la dimensiuni.. Si, as vrea un S20, daca il da la acelasi pret cu S10 :))

Razvan
#StarMember
Părerea mea este că nu merită acea diferența de bani, doar pentru baterie și video. Dacă nu mai era în stoc la Orange Samsung S10, atunci cumperi S10+ și mergi înainte. Anul trecut am vrut sa iau Huawei P20 și până m-am hotărât a dispărut din magazinele Orange și am luat P20 pro.

Jay
Campion certificat
Razvan, se pare ca tocmai s-a refacut stocul.. doar Prism Blue lipseste de la S10.. 😞

Razvan
#StarMember
S20 5G o să aibă un preț de lansare apropiat de cel al lui S10 G, adică peste 1000 euro.

Anca07
#StarMember
Jay iti recomand cu toata increderea S10. Il am de aproape un an, si se comporta impecabil! Cat despre varianta plus, din punctul meu de vedere, singurul inconvenient este faptul ca este prea mare pt mine. E greoi de utilizat cu o mana si de aceea prefer s10 simplu si nu plus. Vei fi incantata de achizitie:)

Jay
Campion certificat
Multumesc pentru păreri si sfaturi.. @Ascary, eram înclinată spre S10, dar, asemenea reclama, nici producătorul cred ca nu putea sa-i faca.. nu-l stiam de telefonul anului.. 🙂