[Rezolvat] Canalele documentare şi altele nu sunt titrate pe TV satelit

DD_1
Începător
La data de 23.01.2020, am încheiat un contract cu Orange, pentru Internet fibră şi Tv satelit - pachetul Family HD, însă de la instalarea TV satelit din data de 28.01.2020, toate cele 14 din 16 canalele documentare, precum şi alte canale ca de ex : DTX, TLC, Travel Channel, etc., NU SUNT TITRATE. Am facut sesisare la tehnic şi au zis ca este o problema nationala şi ca se va rezolva. Doresc să ştiu daca este intr-adevar o probleme nationala si când se va remedia.
2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator

@DD, da, în prezent, pe serviciul de televiziune prin satelit intampinam o problema cu subtitrarea pe anumite canale. Problema apare doar pe noul model de STB. Situația este cunoscuta si se lucreaza la remedierea ei. Așteptăm un update de la dezvoltator. Vom reveni când vom avea confirmarea că s-a rezolvat.

Mulțumim pentru înțelegere.

Pentru că subiectul a mai fost dezbătut aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2190259-lipsa-subtitrare-discovery-showcase-science-animal-pl..., vom închide acest topic. Te așteptăm cu comentarii acolo.

DanielaH
Moderator
Este lansat un nou update de soft pentru STB care remediază problemă.