Modulul Cl + Cam este compatibil cu LG 7400?

Stan_virgil
Începător
Modulul Cl + Cam este compatibil cu LG 7400?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
LG-urile cu modul ci+ sunt in marea lor majoritate compatibile cu CAM-ul Orange.7400 face parte dintre acestea cum spune si Razvan.

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Asta cred ca operatorul de cablu ar pute sa-ti spuna.. Este posibil sa mearga daca are Modul CI+, dar, e mai bine sa afli de la operator..

imch
Cunoscător certificat
Buna. Din cate stiu, televizorul asta suporta modul CI, drept pentru care nu vad de ce nu ar merge. De ce intrebi? Ai probleme?

Razvan
#StarMember
Televizoarele LG suporta CI+ începând cu anul 2010, în acest caz cu siguranță este compatibil, cumpără tv-ul fără nicio grijă.

Ascary
Campion certificat
LG-urile cu modul ci+ sunt in marea lor majoritate compatibile cu CAM-ul Orange.7400 face parte dintre acestea cum spune si Razvan.

NoName
Angajat Orange
Depinde si ce tip de abonament ai (cablu sau satelit) - majoritatea TV-urilor care au CI+ sunt compatibile cu abonamentele prin cablu (au tuner DVB-C), insa pentru a fi compatibile cu abonamentele prin satelit TV-ul ar trebui sa aiba si tuner DVB-S2. Cel mai bine ar fi sa verifici aceste detalii direct pe site-ul producatorului sau sa iei legatura cu operatorul tau de cablu.

Stan_virgil
Începător
Va rog frumos sa îmi spuneti cum procedez sa îl activez. Am antena orange.

Razvan
#StarMember

La această adresa găsești un fișier pdf cu ghidul activării CI+ la Orange. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/echipamente-tv-satelit/user-guide-smart-card-orange.pdf&ved=2ahUKEwjam8LN-KrnAhUMNOwKHbS-CRcQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw12xZTtyNliUe9ElyQS0Chk

Vio73
#StarMember
Trebuie căutată acea listă cu tv-uri compatibile! Nu știu la ce serviciu te referi, adică la cel de cablu sau la satelit.