Cum se sincronizeaza contul Orange Money în cazul schimbării numărului de telefon?

Ascary
Campion certificat
In situatia in care mi-as schimba numarul de telefon Orange, contul meu se va sincroniza automat cu noul numar sau trebuie sa merg intr-un Orangeshop sa imi faca sincronizarea?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Vă mulțumim tuturor pentru sugestii. Într-adevăr, în acest moment, pentru schimbarea numărului de telefon asociat unui cont Orange Money este necesară prezența titularului într-un magazin Orange (Orange shop sau partener) cu buletinul. După efectuarea modificării în magazin, este necesar ca titularul contului Orange Money să sune la 300 (ramura Orange Money) pentru sincronizare.

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Trebuie sa mergi in Orange Shop pentru sincronizare.

TheSpecialist
Maestru
Într-adevăr, trebuie mers în Shop, deși nu ar fi o idee rea sa se poată face treaba asta direct din aplicația Orange Money sau chiar din My Orange. În fond, contul a fost deschis deja odată, în Shop, ulterior sincronizarea cu un alt număr de telefon nu ar implica probleme de securitate atât de mari pentru ca se poate verifica posesorul cardului/ contului sa fie identic cu posesorul numărului de telefon. Cel puțin, la abonamente.

Jay
Campion certificat
Incomodă operațiunea.. cred ca ar trebui să se poată face din My Orange macar.. Dacă este contul tau, ar trebui să poti face orice operațiune din el..

Razvan
#StarMember
Poate în urma sugestiilor primite pe acest topic, să se implementeze o verificare rapidă a contului, astfel încât sincronizarea să se facă de acasă, ca să nu fi nevoit să deplasezi mulți km până la cel mai apropiat Orange Shop. Sunt reședințe de județ care nu au magazin propriu (de exemplu, în Alexandria a fost închis acum 2-3 ani magazinul).

DanielaH
Moderator
Vă mulțumim tuturor pentru sugestii. Într-adevăr, în acest moment, pentru schimbarea numărului de telefon asociat unui cont Orange Money este necesară prezența titularului într-un magazin Orange (Orange shop sau partener) cu buletinul. După efectuarea modificării în magazin, este necesar ca titularul contului Orange Money să sune la 300 (ramura Orange Money) pentru sincronizare.