Samsung Note9 primeste update la One Ui 2.0

Ascary
Campion certificat
Am primit astazi update la One Ui 2.0 pe Note9. Ati primit si pe alte modele?
19 Răspunsuri 19

Razvan
#StarMember
Interesant, nu am telefon samsung, însă probabil vor primi update telefoane din anii 2018/2019.

svetalex
Senior certificat
Are sotul meu A70, dar nu a primit La ultimul update pe care l-a făcut în urmă cu aproximativ o săptămână și jumătate i s-a cerut să reînregistreze amprentele. Este normal? Eu am Huawei, dar de doi ani de când îl am nu mi s-a întâmplat la niciun update acest lucru

Jay
Campion certificat
Ale mele sunt prea vechi sa mai primeasca :)))... Cred ca este posibil, in urma unui update sa se intample sa-ti ceara din nou reinregistrarea amprentei.. Poate nu e acelasi lucru, dar, eu am patit o chestie oarecum asemanatoare.. dupa update-ul unei aplicatii a trebuit sa reformatez aplicatia.. user+parola.. desi, teoretic, trebuia doar sa-mi pun amprenta..

Ascary
Campion certificat
Nu a trebuit sa formatez nimic. Intr-adevar instalarea a durat cam jumatate de ora, foarte mult dupa parerea mea, insa nu a schimbat nimic din masurile de siguranta. Pe parcurs daca voi vedea schimbari am sa scriu aici.

Miha_Z
#StarMember
Nu am primit nicio actualizare. Ultima a fost la sfarsitul lunii noiembrie.

Ascary
Campion certificat

Ai aici Miha informatii despre ce vei primi:

https://www.samsung.com/global/galaxy/apps/one-ui/

Ca prima impresie despre Android 10 primit astazi,as putea sa spun ca se misca un pic mai repede,dar insesizabil pentru un ochi mai neexperimentat intrucat se stie ca seria Note este celebra pentru rapiditate. Modul dark este pus acum in mai toate aplicatiile native . Animatiile sunt mai dragute si bara de notificare este schimbata substantial,iar eu ca unul care foloseste SmartThings-ul remarc o afisare mai spectaculoasa si mai comoda a statusului aplicatiei. Cam atat,pentru cateva ore de utilizare. Revin 🙂

Vio73
#StarMember
Felicitări! E foarte bine că Samsung oferă upgrade în continuare telefoanelor de top!

Ascary
Campion certificat
Dezamagitor. Bateria mi s-a dus intr-o noapte de la 100% la 20% dimineata. Unele aplicatii dau eroare la pornire. Sper sa se remedieze curand printr-un update. Am mai zis ca primele updateuri de OS sunt foarte instabile.Asa ca nu va grabiti cu Android 10.

Vio73
#StarMember
Mai bine nu îi dădeau drumul decât să fie cu probleme! Păcat că nu l-au verificat!

Ascary
Campion certificat
In noaptea asta a avut loc si primul update al Android 10. Sper sa fi rezolvat problema cu bateria si crashul unor aplicatii. Va tin la curent.

Ascary
Campion certificat
S-a rezolvat poblema prin ultimul upadate de seara trecuta. Bateria OK si aplicatiile nu mai au crashuri.

Vio73
#StarMember
Foarte bine! S-a rezolvat problema relativ repede!

Ascary
Campion certificat
Da,foarte repede. Probabil si datorita feedbackurilor utilizatorilor.

Ascary
Campion certificat
Astazi am primit al doilea update de securitate la Android 10.