Comparatie intre Samsung A30 sau Huawei P30 lite

Lylylylyana
Începător
Samsung a30 sau Huawei p30 lite ??? Care este mai bun ???
24 Răspunsuri 24

Jay
Campion certificat
Depinde de gusturi, dar, deși sunt fan Samsung, comparatia intre acestea doua nu prea e corecta... A30 este sub P30.. sunt alte modele de Samsung însă care concurează cu P30.. De exemplu S8... Eu asa le vad..

Miha_Z
#StarMember

Eu as merge pe gama Samsung, desi in acest caz e mai bun Huawei P30 lite. Are memoria interna si Ram-ul mai mare si camerele mai bune.

Mai multe detalii poti vedea in urmatorul link, cu cele 2 modele comparate.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9579&idPhone2=9545

Florin_D
Cunoscător certificat
Și eu as merge tot pe Samsung deși nici Huawei nu e de lepădat!

Ascary
Campion certificat
In acest caz din ce am citit pe net dar si din raspunsurile colegilor posesori de P30, e cam clar ca Huawei este alegerea potrivita.Totusi tinand cont ca e vorba de P30 Lite, nici Samsung A30 nu este o alegere nepotrivita. Cam grea decizia.

FaraUnID
Campion certificat
Bun. Bun la ce? Bun este un termen relativ și depinde care sunt așteptării tale. În acest caz Huawei este peste Samsung dpdv hardware pe la toate capitolele.

Razvan
#StarMember
Huawei P30 lite. O comparație cât de cât e cât egală cu acest telefon ar fi fost A50/A70.

Lylylylyana
Începător
Mulțumesc pentru sfaturi

Ascary
Campion certificat
Cu placere Lyly si te mai asteptam si cu alte intrebari.Poti utiliza butonul search pentru afla mai mai multe informatii daca te intereseaza ceva.

Miha_Z
#StarMember
Cu placere @Lylylylyana. Sper ca sfaturile noastre sa-ti fi fost de ajutor.

Romeo_
Senior certificat
Pana rezolva Huawei problemele alege Samsung 😉

teacher_
#StarMember
Huawei p 30 lite face niste super poze, daca ești pasionata de așa ceva 🙂

RecenziiPeBune
Explorator entuziast
In acest buget, as recomanda alt telefon. Xiaomi Mi A3 mi se pare o optiune mai buna. Are Android One, adica un sistem de operare simplu, fara aplicatii sau functii in plus, procesor peste media segmentului si camera este superioara atat lui P30 Lite cat si A30s. Daca nu ma insel, este si mai accesibil, il gasisem la 770 lei.

Vio73
#StarMember

Depinde de gusturi și de ce-ți dorești de la un telefon! De exemplu, din câte știu eu, Huawei are o cameră mai bună, modem mai bun, are mai mult spațiu de stocare, preț mai bun, etc. Ai comparații aici:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9545&idPhone2=9579

Succes!

Anonim
Neaplicabil
În cazul de față, Huawei bate Samsung. Varianta Lite de obicei eu nu aș lua-o în calcul pentru că e, normal, mult mai slabă decât varianta simplă sau cea pro. Te poți orienta spre un Huawei P20 (simplu, nu Lite, nu Pro), e la reducere și este încă un telefon de top.