[Încheiat] S-a deschis târgul internațional de tehnologie de la Los Angeles CES 2020

Gianni
Cunoscător certificat
Ce părere aveți despre acest târg internațional și despre produsele prezentate?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat

Normal ca e acolo,ca doar nu merge pe banii lui :)) Nu stiu daca are vreun gadget,telefon sau vreo automatizare prin casa incepand de la centrala pentru incalzire si pana la fier de calcat luat din salariu. Totul e din sponsorizari. Ce sa zic,face si unele prezentari bune insa multe sunt de toata jena,facute probabil pentru cei care habar n-au de tehnologie. Pe cunoscatori ii umfla rasul de reviewurile lui. In fine,sa vorbim despre CES ca-i mai important.

Mare producator de produse Smart Home ,Netatmo ale carui produse le comercializeaza si Orange in cadrul serviciului Orange Smart Home vine cu un sofisticat smart DoorLock cu NFC si conectare prin Bluetooth si Internet:

https://www.macrumors.com/2020/01/06/ces-2020-netatmo-homekit-smart-door-lock/

28 Răspunsuri 28

Jay
Campion certificat
Pai, eu nu cred ca am auzit de el, ai putea sa ne spui mai multe, sa ne putem da cu parerea, eventual sa pui un link?!..

Ascary
Campion certificat
Parca e putin mai tarziu. Ne pui un link Gianni,te rog?

Miha_Z
#StarMember
Nici eu nu am auzit de el, dar ma voi interesa.

Razvan
#StarMember
E târgul cel mai cunoscut de lansare al ultimelor modele de telefoane. De obicei avea loc prin februarie, anul acesta poate are loc mai devreme. Aștept link-ul, ca să vedem ce mai gadgeturi se vor lansa în acest an.

Ascary
Campion certificat

Multumim Gianni. Este vorba de CES 2020,care a inceput azi 7 ianuarie si se termina pe 10 ian. Sa nu confundam cu lansarea Samsung care este pe 11 februarie.

Imagini live gasim aici

https://superexpo.com/en/tradeshow/55362/international-ces-2020?panoYaw=343&panoEleId=145521

Ii vom gasi pe toti marii competitori,Samsung,Sony,Dell,Apple,LG,Fitbit, si marele competitor Google care cred ca ne va surprinde cu ceva spectaculos asa cum a facut-o in fiecare an.Se pare ca anul acesta se pune mare accent pe Homekit-uri. Cred ca va fi foarte interesant,eu unul fiind pasionat de aceste device-uri.

Vom urmari si vom comenta pe parcurs 🙂

Razvan
#StarMember

Sony a lansat prima mașină electrica a grupului.

https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3842669

Gianni
Cunoscător certificat
Mulțumesc tuturor pentru răspunsurile oferite. Acest târg care ține numai 3 zile, așa cum a specificat și @Ascary, este plin de surprize ale tehnologiei. Samsung s-a prezentat cu un nou tip de televizor care va ieși pe piață anul acesta in vară. O altă surpriză este și bicicleta cu care se poate merge pe apă dotată și cu o baterie electrică, prețul ei fiind de aproximativ 1600-1800$. Surprizele continuă in următoarele zile. Succes tuturor

Miha_Z
#StarMember
Multumim @Ascary pentru link. Pare a fi interesant acest targ de inovatii.

Ascary
Campion certificat

Cu placere Miha.

Live-uri si noutati la CES de la Samsung:

https://www.samsung.com/us/explore/experience/ces2020/?cid=us_owned_social_facebook_none_p2_csr-ces_live-streaming_20200106_keynote

Ascary
Campion certificat

Update CES: Ballie,noul robot Smart Home de la Samsung

https://thenextweb.com/plugged/2020/01/07/samsung-unveils-ballie-a-cute-companion-robot-for-managing-your-smart-home/

Vio73
#StarMember
Sigur e și George Buhnici pe acolo! Probabil și alți reprezentanți din partea României, pe acest segment. Mulțumim de informații!

Ascary
Campion certificat

Normal ca e acolo,ca doar nu merge pe banii lui :)) Nu stiu daca are vreun gadget,telefon sau vreo automatizare prin casa incepand de la centrala pentru incalzire si pana la fier de calcat luat din salariu. Totul e din sponsorizari. Ce sa zic,face si unele prezentari bune insa multe sunt de toata jena,facute probabil pentru cei care habar n-au de tehnologie. Pe cunoscatori ii umfla rasul de reviewurile lui. In fine,sa vorbim despre CES ca-i mai important.

Mare producator de produse Smart Home ,Netatmo ale carui produse le comercializeaza si Orange in cadrul serviciului Orange Smart Home vine cu un sofisticat smart DoorLock cu NFC si conectare prin Bluetooth si Internet:

https://www.macrumors.com/2020/01/06/ces-2020-netatmo-homekit-smart-door-lock/

Jay
Campion certificat

Foarte tare robotelul.. atat de mic si stie sa faca atatea lucruri..

https://youtu.be/c7N5UDZX7TQ

Gianni
Cunoscător certificat
Astăzi este ultima zi a târgului. La cât am reușit să urmăresc, s-a prezentat tehnologie de ultimă oră, chiar și multe inovații. Unele dintre ele vor ieși pe piață chiar anul acesta. Sper să ajungă și pe la noi anul acesta .