Ce cadouri ați cumpărat pentru pasionații de tehnologie din familie?

MihaelaC
Community Manager

Mai este foarte puțin până la Crăciun. Ce cadouri ați pregătit pentru pasionații de tehnologie din familia voastră?

Eu în ultimii ani am oferit tot felul de gadget-uri și accesorii: ochelari VR, brățări fitness, căști și boxe portabile.

23 Răspunsuri 23

Jay
Campion certificat
Unul mic si firav, un card pentru telefonul tatălui meu.. e un nokia clasic si n-avea suficient spatiu de stocare.. si mie un ruj baterie externa.. am zis ca rujul asta poate îl folosesc.. 🙂

Razvan
#StarMember
Telefon P30 pentru soție.

teacher_
#StarMember
Eu am luat soției mele o brățară Samsung Galaxy Fit....e drăguță și simpatica, și mie mi-am luat la începutul lunii o brățară Huawei Band 3 Pro, de care sunt foarte mulțumit. 🙂

Ascary
Campion certificat
Le-as oferi gadgeturi inteligente pentru casa. Un bridge Philips Hue cu 2-3 becuri,cat sa prinda pofta. Le-as lua ceva inteligent pentru telefoanele lor inteligente astfel incat intrebarea clasica " dar telefonul tau face si cafea?" sa fie de domeniul trecutului iar pentru asta nu e nevoie decat de o priza inteligenta care sa porneasca expressorul automat dimineata sau oricand din telefon. M-as orienta catre un Fibaro,micut si destept,o minune inginereasca. Aceste gadgeturi le gasim in magazinele fizice si online ale Orange si chiar daca sunt mai scumpisoare le putem lua si in rate. Sunt cadouri frumoase,utile tocmai bune pentru primul pas pentru o casa inteligenta.

Miha_Z
#StarMember
Acum o luna am luat pentru sot un Note 10+. Ca sa fie un cadou complet zilele trecute am achizitionat si husa de la Samsung si folie de sticla. Pusesem anterior 2 folii de silicon cu husa neoriginala si le-a ridicat pe ambele. 😞

Ascary
Campion certificat
Asa ceva...Acesta nu este cadou,este cadoul Suprem. Foarte frumos! Sa-l stapaneasca sanatos. :) _____________ Sunt de acord cu protejarea telefoanelor dar dragii mei,nu puneti si folii sau sticle de protectie.Ii luati toata personalitatea telefonului,ecranul devine mai putin responsiv,claritatea nu mai este aceeasi si apoi...vreti sa-l tineti 100 de ani? Nu-l cosmetizati,telefonul e superb asa cum este,odata "imbracată",aceasta bijuterie tehnologica devine o conserva obisnuită 🙂

Anonim
Neaplicabil
Salut, Am cumpărat mamei mele un smartphone Motorola E6 Plus, l-am luat la reducere. Și-a dorit un smartphone nou cu "ecran mare". După mai multe comparații (Huawei Y7 sau Samsung A20) m-am oprit la Motorola. Ecran mare, luminos, 4GB RAM, 64GB memorie, suficient pentru un "senior" familiarizat cu Facebook, WhatsApp și două jocuri simple care nu "papă" resurse. Cred că am ales bine și voi reveni curând cu impresii despre utilizarea zilnică, dacă va dori cineva din comunitate (voi cere părerea utilizatorului, după sărbători, încă nu i-am dat cadoul). Raport preț/calitate excelent pentru acest model Motorola.

Miha_Z
#StarMember
Multumim @Ascary. Inteleg ce zici si sunt de acord cu tine. Numai ca sotul meu este putin mai neindemanatic. Ultima data a spart un Note 9, dupa ce s-a impiedicat de o sticla si l-a scapat din mana si apoi a calcat si pe el. :(( De aceea are nevoie de protectie maxima. Uneori stau si ma intreb...daca e o strategie de-a lui de a-si lua noi "jucarii" ? :))

TheSpecialist
Maestru
Eu m-am rezumat la un FitBit pt soție. Flăcăul nu e pasionat momentan de nimic deosebit, iar eu îmi rezerv plăcerea pt o data ulterioara. Îmi face cu ochiul noul Smartwatch de la Huawei.

Romeo_
Senior certificat
Televizor LED Smart Samsung, 108 cm, 43RU7092,4K Ultra HD pt mama dar il folosesc eu ca e obisnuita cu cel mai vechi si nu a vrut sa renunte la el ;)))

Ascary
Campion certificat
The Special List, dar Active 2 de la Samsung nu te incanta? 🙂

Vio73
#StarMember
Am cumpărat un Huawei P 30 și cam atât la acest sfârșit de an.

imch
Cunoscător certificat
Pe lângă voi eu sunt mic copil . Fiul meu și-a dorit căști de gaming și le-a primit. Toată seara s-a plimbat prin casă ascultand muzica din Star Wars la noile lui căști. Maine le încearcă și la consola. Drept e ca noi ne-am luat toti telefoane noi la final de 2018-inceput de 2019...

eda2k
Cunoscător
Salut, Anul acesta le-am cumpărat copiilor un PS4 Pro. Petreceau prea mult timp pe youtube și se uitau la jocuri - am decis că ar fi mai bine să se joace chiar ei ... Bineînțeles, consola este oferită de Moș Crăciun întregii familii și se vor achiziționa doar anumite jocuri. Momentan le-am cumpărat Just Dance 2019 pentru fetiță și CTR Nitro Fueled pentru băiat ... Spor !