Poze cu relee/ antene/ site-uri 2G/ 3G/ 4G din tara

dnz
Explorator entuziast
Haideti sa postam imagini ale site-urilor de comunicatii electronice mobile, facute de voi. Detalii, intrebari, echipamente si alte situatii similare.
140 Răspunsuri 140

teacher_
#StarMember
Abia aștept să ajung la Cluj, sunt curios de ce tip de antene/relee sunt pe unde trec eu zilnic, pe blocuri sau alte clădiri și poate mă lămurește și pe mine cineva. Și încă ceva, de unde știu care dintre ele aparțin Orange?

dnz
Explorator entuziast
Incep eu primului cu TL0903 4G+, Timișoara, intersecția Calea Sever Bocu cu Str. Dr. Grigore T. Popa.

dnz
Explorator entuziast
Coordonate 5,725082, 21,154430

dnz
Explorator entuziast
Timișoara, Strada Bârzava 29, 5,725082, 21,154430

Razvan
#StarMember
Antele Orange, prin țară sunt în ransharing cu Vodafone, unele mai vizibile altele mai puțin. Ca sa îți dai seama, dacă antena este la Orange, deschizi aplicația cell mapper și verifici site-ul după denumire CellId.

Vio73
#StarMember
Știu că mai era un topic identic. Postasem și eu pe acolo. https://comunitate.orange.ro/questions/1993659-poze-site-urile-2g-3g-4g-tara

dnz
Explorator entuziast
@vio73 da, am văzut dar nu merge acolo sa mai postezi ceva...și de asta am deschis și eu acest topic din nou.

RafaHelper
#StarMember
Salut @dnz, Cu ce ne ajuta acest topic deschis de tine?

dnz
Explorator entuziast
Unii au astfel de curiozități. Pe unii îi ajută.

Vio73
#StarMember
@dnz, Ai dreptate, este închis acel topic. Mie unul, mi se pare extrem de util.

MihaelaC
Community Manager
Salut tuturor! Am închis celălalt topic, deci puteți posta în continuare aici.

FaraUnID
Campion certificat
Ies si eu la inaintare cu deja celebul releu de pe Pietricica, din Piatra Neamt.

dnz
Explorator entuziast
Timișoara, str. Mehadia Punct de acces pentru terminarea traficului generat în România, Vodafone.

Vio73
#StarMember
Pitești, pe blocul din imediata mea vecinătate.