Galaxy Fold în premiera în România

Razvan
#StarMember
Exclusiv la Orange, te bucuri de conectare smart pentru revolutionarul tau smartphone, prin noua tehnologie eSIM.
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-fold-512gb-black
După cum ne-a obișnuit în ultima perioadă, ORO aduce în exclusivitate cele mai noi servicii și gadgeturi.
Oare va prinde la populație noul gadget. Va câștiga notorietate Samsung la nivel național, prin prisma vânzărilor și a fiabilității produsului în timp?
1 Soluţie acceptată‚

Neaplicabil
La populatie, nu prea cred. La cativa dintre cei care si-l permit si vor sa aiba mereu ultimul racnet in materie de tehnologie, cu siguranta. Eu in continuare sunt super reticent in ceea ce priveste fiabilitatea device-ului astuia. Stiu ca e a doua iteratie, dar chair si asa, nu il vad prea bine pe termen lung. Imi doresc sa n-am dreptate si sa fie cel mai vandut telefon de pe piata. Dar cu pretul ala, si in stadiul in care se afla tehnologia display-urilor flexibile in momentul asta, nu prea cred ca o sa se intample chestia asta prea curand. Dar cum am zis, mi-ar placea sa nu fie asa. Pentru ca este un device foarte cool. Nu foarte folositor pentru mine personal, eu in continuare il vad mai mult ca pe o tableta flexibila, decat ca pe un telefon "expandabil", dar cu siguranta un device foarte cool. Astept cu nerabdare sa vad ce altceva vor mai scoate cei de la Samsung folosind aceeasi tehnologie.

8 Răspunsuri 8

Ascary
Campion certificat
Mi-a placut promo de pe site-ul Orange: Un dispozitiv ca niciunul de până acum. Galaxy Fold nu doar defineşte o nouă categorie, ci sfidează categoria." Frumos dar e atat de scump... Scap mereu telefonul pe jos si nu stiu ce m-as face daca as scapa bijuteria asta. Desigur,exista asigurarea Premium dar...

Vio73
#StarMember
Un telefon super ok. Prețul e cam mare, dar poate se mai schimbă treaba pe parcurs și devine mai accesibil.

Neaplicabil
La populatie, nu prea cred. La cativa dintre cei care si-l permit si vor sa aiba mereu ultimul racnet in materie de tehnologie, cu siguranta. Eu in continuare sunt super reticent in ceea ce priveste fiabilitatea device-ului astuia. Stiu ca e a doua iteratie, dar chair si asa, nu il vad prea bine pe termen lung. Imi doresc sa n-am dreptate si sa fie cel mai vandut telefon de pe piata. Dar cu pretul ala, si in stadiul in care se afla tehnologia display-urilor flexibile in momentul asta, nu prea cred ca o sa se intample chestia asta prea curand. Dar cum am zis, mi-ar placea sa nu fie asa. Pentru ca este un device foarte cool. Nu foarte folositor pentru mine personal, eu in continuare il vad mai mult ca pe o tableta flexibila, decat ca pe un telefon "expandabil", dar cu siguranta un device foarte cool. Astept cu nerabdare sa vad ce altceva vor mai scoate cei de la Samsung folosind aceeasi tehnologie.

Ascary
Campion certificat
E superb telefonul si cred ca m-as obisnui cu el,insa e atat de scump incat nu mi-l pot permite. E clar ca nu e pentru mine. Daca as avea disponibil 100 de milioane sigur as cumpara altceva iar in rate sa il iau tot e prea mult. Inca 300 de lei adaugati la cei 300 care ii platesc deja la orange pe abonamente ar fi foarte mult peste cat mi-as putea permite. Macar sa il butonez in magazin,poate nu ma voi oftica asa de tare :)))

Vio73
#StarMember
Păi tocmai aia e, că e foarte scump. Și nu prea cred că merită!

Vio73
#StarMember
E o nimica toată telefonul acesta la preț: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-fold-512gb-black Costă aproape cât o mașină!

Anonim
Neaplicabil
Tehnologia gen "fold" se va dezvolta și vor apărea multe modele de acest fel. Xiaomi pregătesc și ei un model, Motorola mi se pare cel mai cool de până acum. Prețul este prohibitiv din păcate.

Ascary
Campion certificat
Eu nu cred ca telefoanele pliabile vor prinde la public. In primul rand pretul mare ii va tine departe pe unii. Apoi teama ca acestea au tendinta,din cauza constructiei, sa se strice mai repede ,sa nu reziste la socuri sau alte accidente. Nu in ultimul rand,neajunsul folosirii a două mâini va contribui la insuccesul pliabilelor. Chiar daca curiozitatea va fi mare,dupa ce vom fi butonat 5-10 minute acest device,vom trece mai departe fara vreo urma de regret. Telefoanele noastre ni se vor parea mult mai potrivite pentru activitatile pe care le desfasuram față de un pliabil.