Se poate modifica un abonament Orange Net 12 la Home Net 1000?

Proton910
Începător
Salutari, vreau sa stiu daca se poate modifica un abonament Orange Net 12 facut la oferta cu o tableta, intr-un abonament Home Net 1000, de internet fix, ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
1 Soluţie acceptată‚

TheSpecialist
Maestru
Da, se poate modifica, chiar dacă ești încă în perioada contractuala, pt ca abonamentul Home Net 1000 este superior ca și cost abonamentului Orange Net 12, adică are o valoare de 13,64 euro. Dacă ai luat tableta în rate, acestea se vor păstra pana la achitarea lor. Bineînțeles, trebuie sa ai o linie terestra de fibra optica în zona în care locuiești și nu vei putea beneficia de o oferta la acest nou abonament care sa fie mai mica de 12 euro, decât dacă, bineînțeles, abonamentul anterior a ieșit din perioada contractuala. Îți recomand să mergi într-un Orange Shop pt a discuta aceste detalii și mai ales cele legate de instalarea serviciului la adresă.

4 Răspunsuri 4

Ascary
Campion certificat
Salut Proton,eu cred că se poate modifica abonamentul tau. Țin minte că și eu am transformat un abonament Homepack într-unul Home Net. Doar faptul că ai primit promoțional și acea tableta sa te oprească cumva dar nu cred. Cel mai bine ar fi sa iei legătura cu consultant Orange la Nr 300. Cate luni mai ai din contract ?

Vio73
#StarMember
Orange net 12 este un abonament de internet mobil iar celălalt este unul de internet fix, prin fibră. Se poate discuta cu cei de la Orange și poate găsiți împreună o soluție avantajoasă pentru tine. Scrie-le în secțiunea Contact din My Orange, explică-le dorința ta și sper să se rezolve. Sigur, important este să ai și acces la fibră optică. Succes!

Razvan
#StarMember
În teorie orice se poate rezolva, însă dacă nu mai ai perioada contractuală la Orange home net 12, îl închizi și contactezi apoi Home Net 1000, cu condiția sa ai acasă infrastructura fixă.

TheSpecialist
Maestru
Da, se poate modifica, chiar dacă ești încă în perioada contractuala, pt ca abonamentul Home Net 1000 este superior ca și cost abonamentului Orange Net 12, adică are o valoare de 13,64 euro. Dacă ai luat tableta în rate, acestea se vor păstra pana la achitarea lor. Bineînțeles, trebuie sa ai o linie terestra de fibra optica în zona în care locuiești și nu vei putea beneficia de o oferta la acest nou abonament care sa fie mai mica de 12 euro, decât dacă, bineînțeles, abonamentul anterior a ieșit din perioada contractuala. Îți recomand să mergi într-un Orange Shop pt a discuta aceste detalii și mai ales cele legate de instalarea serviciului la adresă.