Optiuni prepay roaming Elvetia

Hurricane
Junior entuziast
Ce oferte roaming prepay sunt disponibile pentru Elvetia?
4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Din câte știu, Elveția are statut special, nu este la fel ca țările din SEE. Cred că opțiunea de 12 Euro conține 100 de minute și 1 GB valabile in Elveția. Poți verifica aici. https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/#minute

Razvan
#StarMember
E singură oferta bună pentru Roaming non SEE. Practic, plătești 14,28 euro (TVA inclus), depinde câte zile stai pe acolo. Eu nu am plătit în Elveția decât câțiva cenți, nu prea am utilizat telefonul.

teacher_
#StarMember
Eu înțeleg că Elveția a fost neutră atâta timp, dar oare nu se poate face ceva sa fie aceleași beneficii ca și cele din SEE?

Vio73
#StarMember
Din păcate, nu există o opțiune, ci doar acea variantă cu reîncărcarea de 12 euro.