La ce se referă noul serviciu Number Share?

Vio73
#StarMember
Ieri, odată cu lansarea 5g-ului, a fost introdus și acest serviciu. Știți mai exact la ce se referă? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Serviciul Number share permite conectarea mai multor dispozitive pe același număr de telefon. Serviciul se poate activa pe maximum 4 dispozitive secundare - smartwatch, tableta sau chiar pe un al doilea smartphone. Serviciul este destinat utilizării sale prin intermediul unui telefon mobil (dispozitivul principal) și al altor dispozitive (ex. smartwatch) drept dispozitive secundare. Atunci când un apel este efectuat sau un mesaj text este trimis de pe un dispozitiv secundar, destinatarului îi este afișat numărul principal. Poti afla mai multe aici https://www.orange.ro/servicii/number-share/, inclusiv despre pasii de activare si compatibilitati.

72 Răspunsuri 72

Razvan
#StarMember
Cu serviciul Number Share de la Orange poți folosi același număr pe smartphone-ul tău Samsung și pe smartwatch-ul compatibil. Astfel, e mult mai simplu să efectuezi sau să primești apeluri și mesaje pe toate device-urile tale preferate. Atunci când apelezi sau trimiți un mesaj de pe un smartwatch, destinatarului îi este afișat numărul tău de telefon, setat ca număr principal, indiferent dacă ai sau nu smartphone-ul în apropiere. Te invităm să testezi gratuit serviciul Number Share, timp de 24 luni. După perioada de test, vei fi tarifat cu 2 €/ lună, TVA inclus, pentru fiecare ceas asociat. https://www.orange.ro/servicii/number-share/

teacher_
#StarMember
Acest serviciu number Share, Orange îl lansează în premieră în România alături de ceasul Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE. Probabil același număr pe doua dispozitive, telefon/smartwatch, și e gratuit in primii doi ani. Deocamdată doar pe Samsung.

svetalex
Senior certificat
Oare acest Serviciu este dispobil doar cu 5G?

Razvan
#StarMember
Momentan e lansat la pachet cu acest serviciu, ca să te abonezi la 5G.

Ascary
Campion certificat
Serviciul Number share permite conectarea mai multor dispozitive pe același număr de telefon. Serviciul se poate activa pe maximum 4 dispozitive secundare - smartwatch, tableta sau chiar pe un al doilea smartphone. Serviciul este destinat utilizării sale prin intermediul unui telefon mobil (dispozitivul principal) și al altor dispozitive (ex. smartwatch) drept dispozitive secundare. Atunci când un apel este efectuat sau un mesaj text este trimis de pe un dispozitiv secundar, destinatarului îi este afișat numărul principal. Poti afla mai multe aici https://www.orange.ro/servicii/number-share/, inclusiv despre pasii de activare si compatibilitati.

iuiu88
Cunoscător
Number Share-ul a fost creat pentru o sectiune aparte de utilizatori : cei care folosesc 5G-ul exclusiv si sunt adepti ai device-urilor Samsung - smartphone si smartwatch .

_roaming
Junior
@iuiu de fapt number share functioneaza pe dispozitive cu android sau ios, in combinatia 1 telefon si pana la 5 smartwatchuri. actualmente din considerente comerciale orange a lansat cu samsung. va urma si apple. detalii aici: https://www.orange.ro/servicii/number-share/termeni-si-conditii-number-share/termeni-si-conditii-number-share.pdf

IonutB
Junior
Si pentru apple cand?

Danielcalutul
Începător
6 decembrie

Andy2008
Începător
Pe 6 decembrie Orange a anuntat deschiderea precomenzilor pentru apple watch 5 cellular,nu se stie cand o sa fie activ si number share pt apple. Asteptam cu nerabdare activarea serviciului pt apple ,sper sa fie disponibil si pt persoane juridice.

Danielcalutul
Începător
O sa fie activ când va ajunge ceasul in magazin . E aceiași tehnologie ca la modelele Samsung watch.

Ascary
Campion certificat
Era normal sa aiba versiunea si pentru iOS

DaBone
Junior
Ce nu scrie nicaieri (dar mi s-a comunicat prin serviciul de relatii cu clientii) e ca ceasurile Apple watch din alta tara nu sunt compatibile cu number share in Orange Romania, ci trebuie un ceas cumparat din Romania. 😞

IonutB
Junior
Nu exista așa ceva ! Astea sunt povesti de adormit copii! Ca sa cumperi de la ei! Strategie de marketing, nu am văzut vreodată un produs Apple in afara de telefoane achiziționate pe baza de abonamente și codate in rețelele lor, care sa nu funcționeze in alta țara! Așa nu trebuia sa funcționeze esim pt alte telefoane cumparate din afara țării decât cele de la orange ? Și culmea e ca merg !!!!