Realitatea plus a intrat in grila Orange DTH?

Razvan
#StarMember
La 1 noiembrie, Realitatea TV și-a închis emisia, nu le-a mai fost prelungită licența, în locul ei emite Realitatea Plus. La RDS am văzut că este disponibilă în grilă.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Sunt consumator de știri și urmăream postul Realitatea. Ieri am scanat grila DTH Orange și nu am găsit postul Realitatea Plus. Chiar daca nu a fost băgat încă in grila aștept totuși ca Orange să o facă cat de curând. De asemenea rog și pe alți membri sa scaneze și in caz că îl găsesc sa posteze frecventele. Mulțumesc.

23 Răspunsuri 23

Vio73
#StarMember
Încă nu a apărut în grila Orange tv satelit, dar probabil că va apărea zilele următoare. Și de dimineață am rescanat programele din grilă, fără rezultat. Așteptăm cu interes!

Ascary
Campion certificat
Sunt consumator de știri și urmăream postul Realitatea. Ieri am scanat grila DTH Orange și nu am găsit postul Realitatea Plus. Chiar daca nu a fost băgat încă in grila aștept totuși ca Orange să o facă cat de curând. De asemenea rog și pe alți membri sa scaneze și in caz că îl găsesc sa posteze frecventele. Mulțumesc.

Florin_D
Cunoscător certificat
Eu cred ca Realitatea tv s-a transformat in Realitatea tv Plus pentru ca nu mai gasesc in grila de programe realitatea tv. Tin sa mentionez ca acum sunt abonat DIGI

Jay
Campion certificat
Asa ma gandeam si eu, ca e aceeasi Marie cu alta palarie, ca Realitatea Plus este Realitatea TV.. Si, RTV PLus emite pe acelasi canal pe care emitea RTV.. la digi..

Tina_2
Începător
De ce nu suntem informati, noi abonatii Orange Tv, daca vom putea vizualiza postul REALITATEA PLUS ?

svetalex
Senior certificat
Și eu butonam televizorul duminică și mi s-a părut că nu mai găsesc Realitatea TV, deși era singurul post la care știam direct pe care canal este - 158 :). Personal nu pot spune că regret faptul că nu mai am acest post, pentru că sunt multe altele de știri și oricum nu sunt o persoană care se uită frecvent la TV

Costypet
Începător
Realitatea plus in curind va merge si pe Orange , Telekom l-au introdus in grila de programe. Pe Ewtelsat 16grade este transmis free

Tina_2
Începător
Cand va fi introdus postul REALITATEA PLUS in grila de programe Orange TV ?

svetalex
Senior certificat
Eu am Orange TV prin fibră, iar Rlealitatea Plus pe canalul 158

Ascary
Campion certificat
Mulțumim de info svetalex 🙂

Vio73
#StarMember
Pe cablu este, dar pe satelit încă n-a intrat. Așteptăm să-l avem și-n grila DTH-ului!

Vio73
#StarMember
Din păcate, nici acum nu este în grilă acest post. Așteptăm! Le propun celor de la Orange să introducă și Digi 24 HD pe satelit pentru că la cablu este!

Ascary
Campion certificat
Pe Focus este bagat Digi 24 HD,doar ca nu e prea HD e SD 🙂

Vio73
#StarMember
Și pe cablul Orange este, și la alți provider, dar nu pe Orange DTH!