Valoarea lunară maximă in euro a punctelor TY acumulate prin tranzacțiile OM

Ascary
Campion certificat
Salut prieteni, as vrea să știu câți bani pot sa fac lunar prin tranzacțiile făcute cu Orange Money? Care este bonificația maxima Orange Money?
1 Soluţie acceptată‚

TheSpecialist
Maestru
Ca sa fim politicaly correct și sa însumam tot ce poate sa însemne bonificație maxima prin Orange Money ar trebui sa menționăm 2 aspecte : 1. Primești puncte Thank You însumând 40% din valoarea în euro a consumului facturat ( fără TVA), fata de 10% cât era pana acum, dacă adaugi la abonamentul de voce, oferta Orange Love și dacă folosești serviciul Orange Money pentru cel puțin un număr din contul tău de persoană fizică. Mai multe detalii și aici : https://www.orange.ro/orange-thank-you/?utm_source=facebo... As mai adaugă faptul ca punctele nu pot fi totuși mai multe de 50 pe luna și ca valoarea lor e dubla în online. 2. Primesti 10% din valoarea facturilor Orange sau a reincarcarilor Orange PrePay, echivalentul în lei, înapoi în contul Orange Money, dar și asa nu mai mult de 40 lei pe luna. Aceasta din urma promoție e valabila pana la finele anului, cu posibilitate de prelungire.

22 Răspunsuri 22

Vio73
#StarMember
Salut! Din câte știu eu, se pot obtine maxim 5 euro, sumă care se dublează în Magazinul online. Succes!

Razvan
#StarMember
Valoarea maxima a punctelor thank you este de 5 euro lunar sau 10 euro in magazinul online Orange

Miha_Z
#StarMember
Primesti 10% din valoarea facturilor Orange sau a reincarcarilor Orange PrePay in limita a 40 Roni pe luna.

teacher_
#StarMember
Acest subiect a mai fost discutat, și a fost oferită soluție care poate folosi ca soluție și la topicul acesta. Ar trebui sa fim mai atenți la restul întrebărilor înainte de a propune topicuri noi. Nu știu de unde sunt răspunsurile de mai sus, cu 5/ 10 euro....! Aveți detalii aici https://comunitate.orange.ro/questions/2103811-vireaza-10-contul-orange-money

Ascary
Campion certificat
teacher_ nu este vorba de cei 10% primiti in urma platii facturilor Orange prin aplicația Orange Money. Ca sa mă exprim mai clar: Orange oferă promoțional puncte thank you la fiecare tranzacție prin Orange Money. Câte un punct pentru fiecare tranzacțiie. Întrebarea mea se referea la maximul valorii punctelor acumulate într-o luna. In sensul că oricât de multe tranzacții ai face mai mult de 5 euro lunar sub forma de pty nu poți primi,și după cum au spus și niște colegi mai sus,acești 5 euro,în magazinul online se dublează. Daca nu m-am făcut înțeles poți să mă întrebi ce consideri că trebuie lamurit. De exemplu pe mine mă interesează și cât ține aceasta campanie.

teacher_
#StarMember
Ok, atunci formulează mai clar întrebarea, pentru că ai indus in eroare mai multa lume, iar 2 persoane au știut răspunsul la fix, deși întrebarea este vagă, dovada că și Miha a înțeles ca mine 🙂 Eventual se poate cere o modificare a topicului, pentru a nu putea fi interpretat. 🙂 Detalii referitoare la raspuns,aici https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Ascary
Campion certificat
Întrebarea este foarte clar formulată. Ea este adresata celor care cunosc serviciul Orange Money și sunt la curent cu toate campaniile promovate de OM. Dar nu-i nici o problema,suntem aici sa ne ajutam unii pe alții. Tu poți fi foarte bun intr-un domeniu pe care eu sa nu-l stăpânesc și s-ar putea sa am nevoie de ajutorul tau. Cei care au formulat răspunsul corect sunt membri Softpedia. Acolo dezbatem foarte multe subiecte iar tema OM este printre ele. Cele mai multe din răspunsuri deobicei le găsești acolo.

Miha_Z
#StarMember
E putin ambigua formularea si se putea interpreta in doua variante. 🙂

teacher_
#StarMember
Pai bani prin tranzacții poți face in mai multe feluri, iar primul dintre ele reprezintă faptul că primești bani înapoi la plata facturilor și reîncărcare. Poate dacă întrebai de exemplu.... Câți bani pot sa fac cu ajutorul punctelor Thank You prin programul Orange Money ar fi de ajutor. Exact detaliul care trebuie lipsește din întrebare 🙂 mulțumesc!

Miha_Z
#StarMember
Nu-i problema @Ascary, asa s-au prezentat mai multe variante de castig cu Orange Money.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Ascary, Dupa ce am citit de mai multe ori si intrebarea si raspunsurile pot spune ca: 1 - Bonificatia este de 10% din valoarea facturii Orange daca o platesti prin Orange Money. 2 - NU faci bani prin tranzactiile Orange Money ci primesti puncte Thank You pentru fiecare tranzactie efectuata. 3 - Limita maxima este de 50 de puncte Thank You în fiecare lună calendaristica, pentru tranzacțiile prin Orange Money, conform www.orange.ro 4 - @vio73 si @razvan, daca Ionel, abonat de 1 an, intra in comunitate maine si vede ce ati scris, o sa fie foarte intrigat ca el nu are valoarea dubla a punctelor in magazinul online, dar Ionel nu stie ca voi nu ati specificat ca acele puncte isi cresc valoarea cu X numar de ani petrecuti in retea si pot folositi dupa regula asta doar daca cumpara un telefon si prelungeste contractul pe o perioada de 24 luni. "Asa intrebare, asa raspunsuri." 5 - Subscriu la ce a zis teacher_ 6 - De ce faceti atat de multa reclama la softpedia, si aici, si in alte intrebari? PS: rog un moderator sa schimbe si titlul intrebari si continutul.

Ascary
Campion certificat
Ba da Rafa,faci 10 centi pentru fiecare tranzacție,dar nu mai mult de 5 euro pe lună. Vio și Răzvan au dreptate,punctele thank You acumulate prin Orange Money valorează dublu in magazinul online indiferent de vechimea abonamentului de voce și indiferent de produsul achiziționat.Repet,nu are legătură cu abonamentul,cu prelungirea etc Cei 10% înapoi din plata facturii de care amintești fac parte din lista de beneficii al OM,dar e cu totul altceva. Nu facem reclama la Softpedia. Întâmplător aducem aminte de Softpedia. Multi useri de pe Softpedia am fost invitați aici de către alți membri ai Comunității.Softpedia nu este un site anti Orange sau pro Orange,este un forum obiectiv as spune eu. In rest ce sa zic,adăugăm și noi întrebări după cum ne duce mintea. Răspundem la întrebări tot la fel,cum ne duce capul. Uneori răspundem bine,alteori nu,dar nici nu ne erijăm in deținătorii adevărului absolut și nici n-o facem pe eruditii 🙂 . E loc pentru un răspuns mai bun întotdeauna.

TheSpecialist
Maestru
Ca sa fim politicaly correct și sa însumam tot ce poate sa însemne bonificație maxima prin Orange Money ar trebui sa menționăm 2 aspecte : 1. Primești puncte Thank You însumând 40% din valoarea în euro a consumului facturat ( fără TVA), fata de 10% cât era pana acum, dacă adaugi la abonamentul de voce, oferta Orange Love și dacă folosești serviciul Orange Money pentru cel puțin un număr din contul tău de persoană fizică. Mai multe detalii și aici : https://www.orange.ro/orange-thank-you/?utm_source=facebo... As mai adaugă faptul ca punctele nu pot fi totuși mai multe de 50 pe luna și ca valoarea lor e dubla în online. 2. Primesti 10% din valoarea facturilor Orange sau a reincarcarilor Orange PrePay, echivalentul în lei, înapoi în contul Orange Money, dar și asa nu mai mult de 40 lei pe luna. Aceasta din urma promoție e valabila pana la finele anului, cu posibilitate de prelungire.

RafaHelper
#StarMember
Repet, NU faci bani prin tranzacțiile Orange Money. Un moderator poate confirmă că NU primești 10 centi pe tranzacție ci primești puncte Thank You. Punctele nu valorează dublu @the special list ci conform textului de mai jos. Cei care ați menționat că punctele valorează dublu vă aștept cu o dovadă. 😉 Citez de pe site-ul Orange: "Fiecare an petrecut la Orange înseamnă 10% mai multă valoare pentru punctele Thank You la utilizarea lor în magazinul online pentru achiziționarea unui nou telefon cu abonament pe 24 de luni."