De ce reducerea < 200 € pentru vechime se acordă discriminat ?

GOLDzila
Explorator
mobil+net fibră+tv cablu = LOVE = 200€
mobil+net 4G + tv satelit = LOVE = 0 €
Pentru unii mumă , pentru alții ciumă !
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Si eu consider ca este discriminare. Daca ambele pachete sunt Love, de ce nu se aplica aceeasi promotie/ beneficiu pentru fiecare in parte? Ce parte din vina o are clientul ca Orange nu ofera si in mediul rural fibra? Pana la urma tine de dezvoltarea si tehnologia pe care o au ei in dotare. Clientul plateste cred eu la fel, dar beneficiaza de o tehnologie mai slaba si nici nu are beneficiile celorlalti, respectiv reducerea oferita de Orange.

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Salut! Uite ceva ce ți-ar putea fi de ajutor.. Pentru a beneficia de reducerea pentru vechimea în rețea trebuie să activezi abonamentele Orange Home Net și Orange Home TV Global sau Explore pe 24 de luni și să prelungești abonamentul de mobil existent la o valoare mai mare sau egală cu 8 euro/lună. Acest beneficiu oferă, o singură dată, câte 10 euro reducere la telefoane și accesorii pentru fiecare an de vechime în rețeaua Orange. https://www.orange.ro/love/#scroll-to-accordion Astea sunt condițiile de oferire a serviciilor! Nu e neapărat discriminare, poți să alegi sa nu închei contract, dar dacă alegi să o faci, trebuie să respecți regulile companiei pentru a avea reducere.

Vio73
#StarMember
Sincer, nu înțeleg nici eu de ce este așa, dar asta este regula. Întâmplător, eu am atât Love cu fibră, cât și rural și nu puteam beneficia de două ori de bonificația respectivă. Am beneficiat la pachetul cu fibră. Poate se va face ceva și în sensul acesta. Îmi pare rău!

Ascary
Campion certificat
Cred că reducerea se acorda pentru fibra fiindcă Orange vrea să atragă clienți care deja au aceste servicii la alti furnizori. Cei care nu au acces la fibra optica oricum se abonează la tv satelit și internet 4G neavând alta varianta. Marketing.

Laura_cio
Senior
Nu este discriminare, ci se face doar pentru promovarea Internetului prin fibra.

Ascary
Campion certificat
Doar că în rural fibra e inexistentă.Adica nu e pentru toată lumea oferta asta 🙂

Vio73
#StarMember
Da, se promovează pachetele de servicii, dar vor să aibă o bază mai mare de clienți din urban, inclusiv prin migrarea unor clienți existenți care au doar câte un serviciu.

Miha_Z
#StarMember
Si eu consider ca este discriminare. Daca ambele pachete sunt Love, de ce nu se aplica aceeasi promotie/ beneficiu pentru fiecare in parte? Ce parte din vina o are clientul ca Orange nu ofera si in mediul rural fibra? Pana la urma tine de dezvoltarea si tehnologia pe care o au ei in dotare. Clientul plateste cred eu la fel, dar beneficiaza de o tehnologie mai slaba si nici nu are beneficiile celorlalti, respectiv reducerea oferita de Orange.