Ce casca bluetooth recomandati?

Miha_Z
#StarMember
Utilizarea mobilului la volan pentru apeluri de voce sau sms-uri poate duce la accidente rutiere, motiv pentru care s-a interzis acest lucru. O alternativa la folosirea mobilului la volan, o reprezinta utilizarea castilor bluetooth.
Ce tip de casti bluetooth recomandati?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut Miha! In primul rand, la alegerea unei casti ar trebui sa se tina seama de niste aspecte legate de sanatate si de ergonomie, de exemplu, acea casca trebuie sa nu fie foarte incomoda, sa fie cat de cat discreta si sa nu afecteze urechea si auzul. Legat de marca, nu stiu daca marcile consacrate de telefonie fac si casti bluetooth bune..! Eu personal ma uit si la recenzii, adica opiniile celorlalti clienti care au cumparat produsul. Astfel, pe eMag, am descoperit aceasta casca, pe care o utilizeaza atat fratele meu cat si cumnata mea....https://www.emag.ro/casca-bluetooth-plantronics-explorer-50-negru-plb00082/pd/DPTC2MBBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec-go&recid=rec_golang_49_9377f04e24a1453aac23883cf076a984c5735ac41204a0d8daacf0cad699cc39_1571729409&scenario_ID=49 Daca te uiti la caracteristici, o sa vezi ca are mai multe profiluri Bluetooth, si se pot conecta 2 dispozitive in acelasi timp si are o greutate de 11 grame.

18 Răspunsuri 18

Anonim
Neaplicabil
Bună @MihaZ, în mașină îți recomand un dispozitiv handsfree ca cel din poză. Nu e scump și mi se pare mai practic decât casca. Succes!

Romeo_
Senior certificat
Casca bluetooth Samsung EO-MG900, Multipoint, Black

Anonim
Neaplicabil
Dacă totuși cauți o cască bluetooth, îți recomand cea de la Xiaomi, ai link mai jos. https://emag.page.link/vWFB7

teacher_
#StarMember
Salut Miha! In primul rand, la alegerea unei casti ar trebui sa se tina seama de niste aspecte legate de sanatate si de ergonomie, de exemplu, acea casca trebuie sa nu fie foarte incomoda, sa fie cat de cat discreta si sa nu afecteze urechea si auzul. Legat de marca, nu stiu daca marcile consacrate de telefonie fac si casti bluetooth bune..! Eu personal ma uit si la recenzii, adica opiniile celorlalti clienti care au cumparat produsul. Astfel, pe eMag, am descoperit aceasta casca, pe care o utilizeaza atat fratele meu cat si cumnata mea....https://www.emag.ro/casca-bluetooth-plantronics-explorer-50-negru-plb00082/pd/DPTC2MBBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec-go&recid=rec_golang_49_9377f04e24a1453aac23883cf076a984c5735ac41204a0d8daacf0cad699cc39_1571729409&scenario_ID=49 Daca te uiti la caracteristici, o sa vezi ca are mai multe profiluri Bluetooth, si se pot conecta 2 dispozitive in acelasi timp si are o greutate de 11 grame.

Ascary
Campion certificat
Recomand doar Jabra sau Plantronics,însă pentru mașina un kit handsfree este cel mai indicat. Cel mai bun este cel integrat in sistemul bluetooth al mașinii.

Miha_Z
#StarMember
E interesant kit-ul de care vorbiti, dar daca sunt mai multi pasageri in masina, e cam dificila conversatia. Cand esti singur e ok, dar in prezenta altora nu poti raspunde la toate apelurile, fiindca unele pot fi mai personale.

Razvan
#StarMember
Nu răspunzi la cele care consideri ca nu sunt urgente. Eu folosesc car kitul integrat al mașinii, nu e foarte bun dpdv al auzului, dar pentru chestii urgente, e mai mult decât necesar.

Vio73
#StarMember
Eu folosesc Samsung și sunt foarte mulțumit de ea.Ține bateria de mă plictisesc. Cu alte cuvinte, ieftină și bună. https://altex.ro/casca-bluetooth-samsung-eo-mg920-black/cpd/ACSMG920BBEGW/ https://www.emag.ro/casca-bluetooth-samsung-mg920-black-eo-mg920bbegww/pd/DFG4LMBBM/ Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Eu am o casca Promate achizitionata din Altex, undeva prin 2017 si de care sunt extrem de multumit. Ca fapt divers mai am o pereche de casti audio in-ear tot de la Promate si carora nu am ce sa le reprosez.

Vio73
#StarMember
Dacă vrei ceva ieftin de tot, am primit pe email oferta aceasta: https://teamdeals.ro/casca-bluetooth-11-cadou2/p?utm_source=nwl&utm_medium=email&utm_campaign=daily-ip1&utm_content=nat-new-1&ee=emFybm9pYW51dmlvcmVsQHlhaG9vLmNvbQ%3D%3D&ck=1

Laura_cio
Senior
Pe lângă dispozitivul handsfree și casca bluetooth, putem folosi și simplele casti ale telefonului mobil?

Jay
Campion certificat
Una care sa fie si folosită 😄 sa nu dai banii degeaba pe ea.... Eu prefer să nu vorbesc, iar, daca trebuie prefer să fie telefonul intr-un suport si sa-mi vad de condus liniștită.. Am carkit si nu mai stiu cand l-am folosit ultima dată, dar, a trecut foarte mult timp, am si casca Samsung HM1350 si am folosit-o de 2 ori, cred.. însă, am si un suport pentru telefon, pe care-l pun in gratiile de ventilatie cand plec cu masina... Pana la urma suportul s-a dovedit cel mai util, în cazul meu..

Ascary
Campion certificat
Laura, nu poți folosi mai multe dispozitive audio în același timp. Doar unul din cele enumerate de tine. Prima data telefonul se va conecta la dispozitivul hands Free al mașinii. Daca acesta nu exista sau este dezactivat,telefonul se va conecta la casca bluetooth. Alte dispozitive audio ar fi boxă (boxe) bluetooth cu microfon incorporat ori orice alt dispozitiv conectat la telefon prin bluetooth sau fir cum ar fi player,casetofon,televizor etc

Laura_cio
Senior
Ok, Ascary, multumesc! Dar, pot folosi doar simplele casti pe care le am in pachetul primit cu telefonul?