As vrea sa achiziționez un Galaxy Tab S6, știți mai multe despre aceasta tableta ?

Ascary
Campion certificat
Salut prieteni. Aveți mai multe informații despre aceasta tableta? Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Foarte tare această tabletă. Galaxy Tab S6 îți oferă mobilitatea unei tablete și performanța unui calculator. Multifuncțională, cu S Pen integrat, Tab S6 este partenerul perfect atât pentru lucru, cât și pentru distracție. Fii mereu pregătit pentru orice surpriză și transformă provocările în oportunități. Conectează tableta la Samsung DeX pentru a avea o experiență desktop. Tastatura portabilă BookCover Keyboard* a tabletei Galaxy Tab S6 are o tastă dedicată pentru acces rapid la DeX și un touchpad integrat. Dacă ai nevoie de mai multă vizibilitate, folosește cablul HDMI pentru a te conecta la orice monitor sau ecran compatibil. Pentru prima dată, ai un Galaxy Tab cu doua camere, de 13MP și 5 5MP, poziționate pe spatele tabletei. Cu funcțiile Ultra Wide si Smart AI poți realiza fotografii profesionale, iar dacă dorești să creezi videoclipuri la o calitate de studio ai la dispoziție Adobe Premiere Rush. Construită cu tehnologie de ultimă generație, Galaxy Tab S6 își permite să te joci fără întreruperi. Aplicațiile inteligente rulează la o viteză mult mai mare datorită rețelei neuronale, iar Bixby Vision are o capacitate de învațare îmbunatățită, care îi pemite să identifice mai ușor locul în care este făcuta fotografia. Cu o baterie de 7.040 mAh, Galaxy Tab S6 îți permite să urmărești până la 15 ore de video. Poți folosi încărcarea rapidă USB Type C, sau poți alege stația de încărcare POGO. Galaxy Tab S6 îți permite să te conectezi prin LTE pentru a descărca continut cu viteză de până la 2,0 Gbps și încărca cu până la 150 Mbps. Acum, îți poți accesa conținutul atunci când dorești, chiar dacă nu ai o rețea Wi-Fi în apropiere. Are procesor Snapdragon 855 (7nm),memorie ram de 6 GB, 128 GB memorie internă ce poate fi extinsă până la 1 TB, greutate de 420 gr, etc. Mai multe detalii pe: https://www.samsung.com/ro/tablets/galaxy-tabs6-t865/SM-T865NZNAROM/?cid=ro_paid_ppc_google_tablets_launch_tab-s6_text_1x1-none-search-brand-generic-tabs6-20190910-traffic_unknown Sigur, toate acestea au și un preț pe măsură: https://www.orange.ro/magazin-online/tablete/samsung-galaxy-tab-s6-t865-128gb-brown https://altex.ro/tablete-samsung/cpl/filtru/model-8069/galaxy-tab-s6/ Succes în efectuarea achiziției!

3 Răspunsuri 3

Neaplicabil
E o tabletica foarte misto, dupa parerea mea. Printre chestiile care mie mi s-au parut interesante, de mentionat ar fi: 1. Ecran AMOLED cu rezolutie mare (1600 x 2560) pentru cei 10.5" diagonala display-ului 2. Procesor octa-core (numarul de core-uri conteaza mai putin, dar vad ca in cazul asta, are un core dedicat la 2.84 GHz si 3 core-uri la 2.42 GHz, pentru chestii mai intensive, ceea ce e super ok) 3. Adreno 640 graphics 4. 6GB/8GB de RAM (mie unul mi se par super suficienti si 3GB de RAM, dar la softul customizat de Samsung...s-ar putea sa fie nevoie de mai mult) 5. 128/256 GB internal storage (cu suport pana la 1TB microSD card) 6. 4 x stereo speakers (tuned by AKG). Nu stiu daca e doar o chestie de marketing...pentru ca n-am testat-o personal, dar s-ar putea sa se auda foarte bine, ceea ce daca vrei sa vezi un film ca lumea, s-ar putea sa faca diferenta. 7. WiFi AC (majoritatea au asa ceva, dar e un plus, mai ales daca ai si un router wireless compatibil AC) 8. BT 5.0 9. USB Type-C 10. Baterie de 7040 mAh Nu-i rau. Nu-i rau deloc, dupa parerea mea. Acuma, sa vedem si pretul. :)) Update: vad ca pretul pentru varianta de 128GB (brown) e de aprox 3700 de lei pe Orange Store. Link aici: https://www.orange.ro/magazin-online/tablete/samsung-galaxy-tab-s6-t865-128gb-brown Daca merita sau nu banutii astia, asta numai tu poti sa decizi, in functie de ce anume e important pentru tine si ce vrei sa faci cu ea

teacher_
#StarMember
In plus fata de ce a zis @arsradu, mai adaug si Fast battery charging 15W, si are cam toate sitemele GPS integrate, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, ceea ce mi se pare super, pentru ca de regula, la tablete erau 1,maxim 2. De asemenea, dimensiunea de 10,5 inch, ceea ce este in limitele Samsung, asa cum ne-au obisnuit... Pretul de lansare este undeva la 600 de Euro, dar ma gandesc ca la un abonament bun, iesi mai ieftin. Pentru doritori si amatori, este o investitie buna, mai ales pentru cei care vor sa se uite la filme si/sau emisiuni.

Vio73
#StarMember
Foarte tare această tabletă. Galaxy Tab S6 îți oferă mobilitatea unei tablete și performanța unui calculator. Multifuncțională, cu S Pen integrat, Tab S6 este partenerul perfect atât pentru lucru, cât și pentru distracție. Fii mereu pregătit pentru orice surpriză și transformă provocările în oportunități. Conectează tableta la Samsung DeX pentru a avea o experiență desktop. Tastatura portabilă BookCover Keyboard* a tabletei Galaxy Tab S6 are o tastă dedicată pentru acces rapid la DeX și un touchpad integrat. Dacă ai nevoie de mai multă vizibilitate, folosește cablul HDMI pentru a te conecta la orice monitor sau ecran compatibil. Pentru prima dată, ai un Galaxy Tab cu doua camere, de 13MP și 5 5MP, poziționate pe spatele tabletei. Cu funcțiile Ultra Wide si Smart AI poți realiza fotografii profesionale, iar dacă dorești să creezi videoclipuri la o calitate de studio ai la dispoziție Adobe Premiere Rush. Construită cu tehnologie de ultimă generație, Galaxy Tab S6 își permite să te joci fără întreruperi. Aplicațiile inteligente rulează la o viteză mult mai mare datorită rețelei neuronale, iar Bixby Vision are o capacitate de învațare îmbunatățită, care îi pemite să identifice mai ușor locul în care este făcuta fotografia. Cu o baterie de 7.040 mAh, Galaxy Tab S6 îți permite să urmărești până la 15 ore de video. Poți folosi încărcarea rapidă USB Type C, sau poți alege stația de încărcare POGO. Galaxy Tab S6 îți permite să te conectezi prin LTE pentru a descărca continut cu viteză de până la 2,0 Gbps și încărca cu până la 150 Mbps. Acum, îți poți accesa conținutul atunci când dorești, chiar dacă nu ai o rețea Wi-Fi în apropiere. Are procesor Snapdragon 855 (7nm),memorie ram de 6 GB, 128 GB memorie internă ce poate fi extinsă până la 1 TB, greutate de 420 gr, etc. Mai multe detalii pe: https://www.samsung.com/ro/tablets/galaxy-tabs6-t865/SM-T865NZNAROM/?cid=ro_paid_ppc_google_tablets_launch_tab-s6_text_1x1-none-search-brand-generic-tabs6-20190910-traffic_unknown Sigur, toate acestea au și un preț pe măsură: https://www.orange.ro/magazin-online/tablete/samsung-galaxy-tab-s6-t865-128gb-brown https://altex.ro/tablete-samsung/cpl/filtru/model-8069/galaxy-tab-s6/ Succes în efectuarea achiziției!