Cum aflu detaliile cardului virtual?

gogu1909
Junior
Contul Orange Money este activ de ceva vreme. Azi am aplicat pentru card clasic virtual si fizic. Cum aflu datele cardului virtual? Numar, cvv, data expirare. In aplicatie se vad doar ultimele patru cifre si data de expirare.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Intri in aplicație, dai detalii card, îți apare cardul, și efectiv apeși pe card. Apare ca și cum se va întoarce, și o să îți apară toate datele... Este o măsură de siguranță, ca sa nu se uite cine nu trebuie. Dacă tot nu reușești să vezi, înseamnă că probabil trebuie să aștepți până primești cardul fizic, in mana, sau oricum, până se vor aproba toate demersurile. Așa îmi apărea și mie, apoi după 48 de ore au apărut toate datele. Trebuie sa mai aștepți puțin.

6 Răspunsuri 6

FaraUnID
Campion certificat
Varianta 1 - Fa click dreapta sus pe imaginea cardului virtual -> Detalii Card Debit -> Click pe imaginea cardului virtual. Varianta 2 - Din pagina principala a aplicatie click Meniu -> Cardurile Mele -> click pe imaginea cardului virtual.

gogu1909
Junior
In ambele situatii vad doar ultimele patru cifre in clar si data de expirare. Restul cifrelor sunt buline albe iar cvv nu se vede.

Laura_cio
Senior
Ultimele patru cifre se cer pentru salvarea cardului și data expirării pentru confirmarea ca este un card activ.

teacher_
#StarMember
Intri in aplicație, dai detalii card, îți apare cardul, și efectiv apeși pe card. Apare ca și cum se va întoarce, și o să îți apară toate datele... Este o măsură de siguranță, ca sa nu se uite cine nu trebuie. Dacă tot nu reușești să vezi, înseamnă că probabil trebuie să aștepți până primești cardul fizic, in mana, sau oricum, până se vor aproba toate demersurile. Așa îmi apărea și mie, apoi după 48 de ore au apărut toate datele. Trebuie sa mai aștepți puțin.

Romeo_
Senior certificat
Cardul virtual nu are aceleasi date cu cel real?(intreb pt un prieten) ;)))

gogu1909
Junior
@Romeo: In mod logic, cele doua ar trebui sa fie diferite. Daca au aceleasi coordonate nu exista nicio ratiune sa fie doua instrumente denumite distinct. Daca, totusi, cele doua carduri sunt identice, asta explica problema mea: este logic sa nu vad informatiile cardului (virtual) pana ce nu il primesc (pe cel fizic).