Pareri despre Samsung Galaxy Note 10 Plus

Mircea
Explorator
Pareri despre Samsung Galaxy Note 10 Plus
32 Răspunsuri 32

Vio73
#StarMember
Ce să zic? Telefon Dual SIM, 256 și 512 GB, 12GB RAM, suportă 4g+ și chiar 5g (unele) , ecran de 6,8 inci (e un phablet), are o multitudine de funcții, vârf de gamă și cel mai tare de la Samsung din toate timpurile, prețul este unul pe măsură ( în jur la 1100 de euro modelul de 256 GB ram), etc. Detalii pe aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-note10-plus-256gb-dual-sim-aura-glow https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-note10-plus-512gb-dual-sim-black

Jay
Campion certificat
Un telefon foarte finut, subtirel, dual-sim, are cam tot ce caut eu la un telefon, rezolutie buna, memorie ram si spatiu de stocare foarte ok, insa, nu cred ca m-as inghesui la precomanda, l-as astepta la promotie.. si Note 10 e foarte ok, din punctul meu de vedere.. si, avand in vedere diferenta de pret, mai repede pe asta l-as astepta la promotie.. 🙂

teacher_
#StarMember
Părerea mea este că nu este un telefon din lumea asta. Camera specială montata care scanează in 3 D, apoi face că obiectul scanat să prindă viață, și faptul că poți să faci poza la un text și el convertește automat mi se pare super. Chiar și zoom-ul sunetului odată cu imaginea este super tare. Un alt lucru deosebit, gyro-scope atașat la S-pen, cu care poți controla camera foto-video și unele aplicații care rulează. Până și faptul că vine cu un model cameleon, care își schimbă culoarea este super tare. Părerea mea este ca, este cel mai tare telefon apărut pe piață până acum... Pentru cine lucrează mult cu telefonul, cu funcția Samsung Dex upgradata, poate sa aibă control de pe calculator/laptop al telefonului... Mai sunt multe... Sistemul de securitate super tare Knox, și faptul că se pot incarca alte dispozitive de la el... Pe scurt, daca as avea buget, l-aș cumpăra. Este o investiție care își scoate banii, la un moment dat. Tu ce părere ai?

Miha_Z
#StarMember
Am urmarit transmisiunea live de aseara si am ramas placut impresionata de noile modele Note. E fenomenal S-pen-ul si faptul ca poate da comenzi fara a atinge display-ul mobilului. Poate da play, pause pe YouTube si alte aplicatii si poate schimba camerele intre ele prin functia swap. Camera Depth Vision de pe GALAXY Note10 Plus permite scanarea de obiecte 3D si transforma obiectul scanat in imagine dinamica 3D. Un alt lucru de care am ramas impresionata este faptul ca scrisul de mana este convertit in text digital prin aplicatia Samsung Note si ulterior poate fi exportat catre Microsoft Word. Si daca n-ar fi fost suficiente aceste lucruri, Note 10 plus beneficiaza de incarcare rapida in 30 minute si chiar se poate incarca de la el alte gadget-uri cum ar fi smartwatch-uri Samsung.

iHelp
Junior
Diferențe majore față de seria Note 9, personal, nu vad. Nu mi se pare că acest nou model Samsung Galaxy ca a atras destul de mult atenția merita această atenție. Față de ”vechiul” Note 9, diferențele sunt minore, iar acele diferențe țin de Pen care are mai multe funcții acum, pen pe care Samsung dorește să facă utilizatorii să-l folosească, și de camere, care au un design asemănător dacă nu chiar identic cu Huawei P30 Pro. Ecranul, nu este diferit, este diferit doar faptul că acum acoperă 92% din fața telefonului. În continuare, Samsung, ține la senzorul sub ecran și au decis și ”scape” de senzorul de Iris. Recunoașterea facială nici nu își are rostul, telefonul poate fi deblocat cu o poză a deținătorului telefonului. Headphone Jack-ul a apus și pentru Samsung, eveniment pe care aceștia îl negau cu fermitate când Apple a făcut asta la început. În continuare, interfața ONE UI este una decentă, bine realizată cu multe scăpări însă care fac diferența între un Android și un iOS. Încarcarea, lucrul cu care Samsung s-a mândrit la acest telefon, nu este chiar așa cum promite. Am vizionat mai atent pe Youtube ”Official Introduction”-ul și ”Unveiling”-ul lui Note 10/10P și era acolo un scris micuț, care spunea clar că acea încărcare ”Super Fast Charge” este la valabilă doar la modelele Note 10P LTE, așa că nu toți beneficiază de acea încarcare extrem de rapidă, din păcate. Cam atât din punctul meu de vedere.

eda2k
Cunoscător
Personal note: Pentru un "average user", acest terminal nu este util/ necesar. Cine utilizează frecvent cel puțin 70% din ceea ce poate face Samsung Galaxy Note 10, probabil ar lua în calcul terminalul ... Dar chiar și atunci, prețul inițial ar fi descurajant ... D.p.m.d.v. ...

Mircea
Explorator
Isi merita banii si l-as cumpara daca as avea buget.

Miha_Z
#StarMember
@Mircea din pacate costul lui ridicat este un impediment pentru multi dintre noi. :((

Bogdan_4
Junior
Frumos, îmi place cum au procedat cu camera frontala. In rest... tot un OnePlus mi as luat

Ascary
Campion certificat
Tocmai amplasarea camerei Selfie mă deranjează. În mijlocul ecranului,pe bune? Dar,in fine,chiar și așa,până pe 22 august sigur îl voi comanda. Samsung oferă la achiziție și un încărcător dual wireless iar daca adaugi in cos și ceasul Active 2 (e minunat) mai scade din preț 450 de lei. Cred că îl voi lua direct de la Samsung daca Orange nu vine cu o oferta de nerefuzat. 🙂

Miha_Z
#StarMember
@Ascary vezi care sare cu oferta cea mai buna. Gratis nu da nimic, ca sa-l oferi cadou? :))

iuiu88
Cunoscător
Samsung Galaxy Note 10 Plus e telefonul viselor mele 😄 E super finut, dar rezistent, face poze fenomenale chiar si pe timp de noapte si se simte foarte luxurios in mana . Cred ca o sa fie urmatorul meu telefon, momentan am un J4 plus cam incet 😄 .

Ascary
Campion certificat
O schimbare excelenta pentru mine care țin telefonul in mâna stângă este aducerea butonului Power in locul butonului Bixby. Probabil că vor funcționa împreună,dar deocamdată nu știu cum. Îmi este mai comod butonul Power pe partea stângă. Mi-ar fi fost și mai comod daca senzorul de amprenta era amplasat un pic mai jos însă nu este o tragedie chiar și așa. Lăsând la o parte performantele,telefonul este incredibil de frumos. Desigur voi alege varianta Note 10+ cu 512GB stocare și 4G (cu o viteza la download de 2000Mbs). Varianta 5G nu este deocamdată disponibila in Romania.

Mircea
Explorator
Eu sunt de parere ca este un telefon destul de performant, este " all in" si incanta privirea cu aspectul foarte stilat si cu display-ul cu adevarat impresionant.Partea frontala duce lucrurile la un cu totul alt nivel si incorporeaza un display cu diagonala de 6.8 ", margini laterale aproape inexistente si "perforatie"pozitionata sus in partea din mijloc. In " perforatie" este montata camera selfie de 10 megapixeli, are un ecran foarte generos care arata destul de spectaculos: panou Quad HD+Dynamic Amoled 19:9 cu diagonala de 6.8",rezolutie: 3040×1440 pixeli, densitate pixeli:498 PPI,scanner de amprente ultrasonic incorporat in ecran,tehnologii Always On, HDR10+,luminozitate de 1200 niti si contrast de 2.000.000 la 1,raport ecran/corp 91%,protectie cu sticla Corning Gorilla Glass 6, rama metalica slim in zonele laterale si ceva mai groasa in partile de sus si de jos,iar sticla care acopera fata este usor curbata la margini, spatele, poseda sistemul Quad Camera cate aduce un plus de look high-tech. Partile sale bune sunt urmatoarele: bateria dispune de un " masiv" 4300 mAh si fast charging foarte performant, de 45 W.; poseda wireless charging puternic de 20 W, in dotarea standard dispune de un incarcator de 25 W, iar cel de 45 W trebuie achizitionat separat.Are o memorie RAM generoasa de 12 GB, stocare(memorie interna) de tip UFS 3.0 de 256 GB,Chipset( procesor)Exynos 9825, Nr. Nuclee:8,Frecventa 2.73GHz 7nm, Procesor Grafic: ARM Mali G76 MP12. Din punct de vedere al performantei ar trebuie sa ruleze foarte rapid in aplicatii, jocuri, filme, editari si browsing. Stiloul S Pen, dotat cu Bluetooth, baterie si protectie IP 68. Camera principala tip Quad 16 mp (Ultra Wide) + 12 megapixeli (Wide) +12 megapixeli( telephoto)+ Senzor TOF 3D VGA pentru efect de adancime/ blur. Dotari pentru camera principala: Dual OIS( stabilizare optica), Dual Pixel PDAF,zoom digital 10×,zoom optic 2×,flash LED, Auto HDR, scene optimizer(detectare automata de 30 scenarii foto), live focus, mod pentru fotografiere pe timp de noapte, video 4K 60 fps, video super slow- motion 720p 960fps,video slow-motion:1080p 240fps, filmare in HDR10+... Camera Secundara 10 megapixeli,Dual Pixel PDAF, apertura F2.2, video 4K 30fps, auto- HDR. Conexiuni si porturi: 4G LTE Cat 20 2.0 Gbps, Wi- fi 802.11a/b/ g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0, USB type C, NFC, Face Recognition( recunoastere faciala). Sunet: boxe Stereo AKG optimizate cu tehnologie Dolby Atmos. Carcasa dotata cu protectie IP68(durabilitate la apa si praf). Sistem de operare: Android 9.0 Pie cu interfata Samsung One UI; Samsung Pay. ANT+: GPS/ GALILEO/GLONASS/BeiDou/, slot Dual Sim, slot microSD 1 TB, Wi- Fi direct, Wi- Fi Hotspot Senzori: Accelerometru, barometru, giroscop, geomagnetic, hall, proximitate. Audio: 32- bit/384kHz Dimensiuni/ greutate:77.2×162.3×7.9 mm si 196 grame. Culori: alb, negru, albastru. Accesorii: casti USB C AKG, husa, folie. Telefonul este foarte impresionant, atat la caracteristici cat si la pret, iar cei mai multi dintre noi nu ne permitem sa platim 1100 de euro.