Best deals prin Buy Back - Samsung Galaxy A20e si Huawei P smart Z

Miha_Z
#StarMember
Azi am fost la Orange Shop pentru achizitia unui mobil pentru mama mea. Am cerut sa mi recomande de la Samsung un telefon si bun si accesibil la pret. Mi s-a prezentat Samsung Galaxy A20e care se afla in oferta Best Deal. La prelungire de 2 ani cu un abonament de 9 Euro ajungea in jur de 430 Roni. Ce parere aveti despre el? Se merita sa faca fidelizare pentru el sau aveti alte recomandari?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Mihaela, dacă ai ieșit din perioada contractuala, intră pe Softpedia, trimite PM la Orange_helper, sa te sune de la retenție, după care poți negocia abonamentul și telefonul A20e, la un preț mai mic ca cel din magazin. Înainte sa dai accept, poți pune oferta obținută aici, ca să ne dăm cu părerea, dacă merita sau nu. Succes. Referitor la prețul din magazin, e foarte scump, el este la liber 719 lei, tu ai fi plătit acu jumătate la avans și restul prin cota parte abonament. Ca sa fie avantajos, prețul telefonului (avans+ cotă abonament) pe 24 de luni sa nu depășească prețul actual + cartela prepay de 5 euro, ori la tine costul final se duce la 1450 lei, aproape dublu. La retenție, poți lua acest telefon (avans + cota parte telefon din abonament) la 8-900 lei maxim.

14 Răspunsuri 14

Vio73
#StarMember
Eu am acest telefon în casă și mi se pare destul de ok. Referitor la buget, fiecare știe cel mai bine cum își coordonează cheltuielile și ce sume are disponibile. Cert este că poate fi o alegere bună. De Huawei P smart Z nu pot să mă pronunț. Succes!

Anonim
Neaplicabil
La prețul ăsta, merită cu siguranță deși eu aș fi ales Huawei. Să ne spui dacă l-ai achiziționat și cum ți se pare. Succes!

Razvan
#StarMember
Mihaela, dacă ai ieșit din perioada contractuala, intră pe Softpedia, trimite PM la Orange_helper, sa te sune de la retenție, după care poți negocia abonamentul și telefonul A20e, la un preț mai mic ca cel din magazin. Înainte sa dai accept, poți pune oferta obținută aici, ca să ne dăm cu părerea, dacă merita sau nu. Succes. Referitor la prețul din magazin, e foarte scump, el este la liber 719 lei, tu ai fi plătit acu jumătate la avans și restul prin cota parte abonament. Ca sa fie avantajos, prețul telefonului (avans+ cotă abonament) pe 24 de luni sa nu depășească prețul actual + cartela prepay de 5 euro, ori la tine costul final se duce la 1450 lei, aproape dublu. La retenție, poți lua acest telefon (avans + cota parte telefon din abonament) la 8-900 lei maxim.

teacher_
#StarMember
Părerea mea este că prețul este puțin cam mare, dar nu exagerat. Vezi daca mai poți reduce puțin, eventual daca poți lua prin buy-back, sau suna la retenții, poate primești o reducere pentru vechime.

Miha_Z
#StarMember
Prin Buy Back imi da 10 Euro ca- i dau un mobil vechi. Din pacate abia pe 13 intra in ultimele 6 luni contractuale, de aceea nici n-am putut face nimic ieri. Ca ar fi trebuit sa fac Early Upgrade si era vorba de o saptamana. Deci nu se justifica plata in avans pt restul de 6 luni. :)) Pe mine ma incantase ca abonamentul se reducea de la 11E la 9E si practic platea in plus cam 230 pe mobil. Dar dupa calculul lui Razvan nu prea e avantajos. O sa verific si eu in magazin online alte oferte. Multumesc de raspunsuri.

Laura_cio
Senior
Eu as rămâne pe Samsung, deși mi se pare in preț cam mare. Dacă suni la ServClienti, mai poți negocia.

Miha_Z
#StarMember
Am omis un lucru in pretul final de 430 imi scazuse si 25 Euro reprezentand puncte Thank You si Buy Back. Deci e cu mult mai scump. 😞

Miha_Z
#StarMember
@cocolosh Huawei este cu siguranta mai frumos, dar e mai tineresc. Nu-i pot da unei persoane peste 60 de ani un mobil cu camera retractabila, ca nu sta ea sa-si faca selfie-uri. :)) Daca era pentru nepot cu siguranta catre el m-as fi indreptat.

teacher_
#StarMember
Luni se anunță 37 de grade. Poate reușești cumva și cu reducerea din magazinul online.

Miha_Z
#StarMember
Minim data de 13 august :(( Dar cu siguranta vor mai fi zile calduroase.

Jay
Campion certificat
Cu siguranta rezultatul este mai bun daca vorbesti cu cineva de la fidelizare decat ce primesti intr-un shop.. Ai putea, de curiozitate sa vezi si online la ce rezultat final ajungi, dupa ce trece saptamana, ca daca punctele valoreaza mai mult online :).. In shop poti merge cu un telefon vechi, online valoreaza mai mult punctele.. cred ca tot la fidelizare e mai bine. Poate online in luna august sa fie bine, cand e foarte cald afara.. 😄

iuiu88
Cunoscător
Buna ! Ori de cate ori ne gandim sa ne schimbam telefoanele ( eu si mama mea ) vorbim cu cineva de la fidelizare pentru ca poate-poate primim o oferta mai buna decat cea expusa . Oricum 430 de ron pentru un Samsung A20, care pare destul de elegant si finut pentru o doamna, mi se pare super accesibil si nu cred ca e usor sa gasesti un telefon nou la pretul asta :D. Eu cred ca mi l-as lua, dar vanez Samsung Galaxy S10 pana una-alta 😄 .

Miha_Z
#StarMember
O sa incerc dupa data de 13 august sa sun la departamentul Ofertare sa vad cu ce vin ei in plus. Poate imi dau o oferta mai avantajoasa la mobil.

Vio73
#StarMember
@Miha Z, A 20 este un telefon ok pentru o persoană fără prea multe pretenții și are inclusiv încărcare rapidă. Ca să nu mai zic de faptul că face poze destul de bune. Așa cum am spus de la început, depinde cum te descurci să obții ceva reduceri suplimentare, dar sunt convins că merită efortul. Succes și să ne spui ce ai rezolvat!