Se cumulează resursele de la opțiunile PrePay în roaming?

alexandru1978
Junior
daca ai activat a doua optiune, ce se intampla cu resursele ? se cumuleaza ? cu deosebire ma refer la resursele in roaming SEE
6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember
Da, resursele se cumulează, inclusiv cele disponibile in SEE. Adică dacă incarci de 2 ori opțiunea de 10 Euro, cele două opțiuni se cumulează, dar nu se contopesc. Adică ai prima opțiune, cu resursele aferente, care după ce se vor consuma, va intra cea de-a doua opțiune cu resursele ei. In general, resursele se consumă în următoarea ordine, ai link https://www.orange.ro/help/n-ce-ordine-se-consum-resursele-de-pe-cartela-mea-prepay-59

Vio73
#StarMember
În mod normal, da, se cumulează resursele din ambele. Dacă le activezi pe ambele, vei avea resursele suprapuse, iar dacă le vei activa una după cealaltă, vei avea resurse în conformitate cu timpul în care ai făcut activarea ( diferența de zile rămasă). Sper să te bucuri de cele mai bune servicii! Succes!

Miha_Z
#StarMember
Poti activa optiunea de 10 euro credit sau 12 euro credit cu beneficii nationale si in roaming. Daca activezi aceasta optiune alaturi de o alta optiune nationala deja existenta in contul tau (de exemplu, de 6 euro credit), beneficiile celor doua optiuni se cumuleaza si pot fi folosite in roaming SEE (in limita de consum prevazuta de Regulamentul European pentru serviciul Roaming). Daca reincarci cu credit si vorbesti la tarife de roaming standard, atunci cand vei activa serviciul Roaming vei pierde beneficiile nationale existente pe cartela ta. Deci in unele situatii optiunile se cumuleaza, in alte nu si o pierzi pe cea existenta. Mai multe informatii gasesti in link: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

Razvan
#StarMember
Da, se cumulează resursele în SEE, de exemplu activezi o EO de 5 euro, primești 5 Gb net național, din care 1,9 Gb net în roaming. Dacă activezi o EO de 10 euro, cu o zi înainte sa expire cea curenta, vei primi noile resurse disponibile + resturile de la EO curenta și în acel fel vei beneficia de mai mult net în SEE, în teorie, că în practică mulți reclamă restricționarea accesului în roaming.

Laura_cio
Senior
Da, se cumulează resursele de același fel.

Romeo_
Senior certificat
In rooming trebuie sa incarci o valoare mai mare de 10€ pe prepay...asa stiam...si daca optiunile sunt compatibile cred ca se cumuleaza