Nu mi se deschide albumul Mms

Lavinia_1
Începător
Am primit un mesaj, in care este și un link, care ar trebui sa ma ducă spre albumul meu de mms. Însă când apăs pe link, îmi da eroare. De ce? Am Atașat și un fișier.
7 Răspunsuri 7

Anonim
Neaplicabil
Probabil că e o problemă de browser, încearcă să îl deschizi în Google Chrome.

teacher_
#StarMember
Încearcă cu Google Chrome, iar dacă nu merge, setează telefonul să poată primi MMS, prin apel la *100#, sau apel la 300. Trebuie sa ai active setările pentru MMS

DanielaH
Moderator
@Lavinia, ce eroare primești când încerci să accesezi link-ul?

Miha_Z
#StarMember
Daca telefonul nu este compatibil multimedia sau nu ai activat serviciul MMS, se va trimite un mesaj scris cu link-ul de acces. Acest tip de mesaj multimedia este pastrat pe web timp de 30 de zile. Dupa aceea, este sters automat. In link-ul alaturat gasesti setarile automate pentru MMS si internet sau le poti activa la *100#. https://www.orange.ro/setari-telefoane/#/

Vio73
#StarMember
Posibil să nu ai setările MMS activate. Ai mai primit alte mesaje de acest tip?

Laura_cio
Senior
Da. Eroare poate da dacă nu ai activat setările MMS. Poți verifica apelând *100#.

DanielaH
Moderator
@Lavinia_1, ai reușit să deschizi albumul MMS? Ai verificat dacă aveai setările corecte? Te-a ajutat vreunul din răspunsurile primite aici, în Comunitate?