Huawei mate 20 pro emui 9.1

Claffison
Junior
Când se va face push la noul update Emui 9.1 pentru huawei mate 20 pro?
16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember

Este posibil să se treacă în perioada următoare. Deocamdată se zvonește că se va trece în China.

https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/huawei-emui-9-1-in-varianta-stabila-ajunge-pe-10-telefoane-din-portofoliu

Razvan
#StarMember
La începutulul lunii august se zvonește ca va veni și în România, Emui 9.1.

TheSpecialist
Maestru
Cu siguranță va fi foarte repede, pana sa între în vigoare sancțiunile SUA.

ApplePie
Junior
Se stie destul de bine ca se apropie lansarea noului Huawei Mate 30/Pro care va avea Emui 10.Cam in acea perioada tu vei putea beneficia de acest update.

iuiu88
Cunoscător
Buna, @Claffison ! Preconizez ca in urmatoarea saptamana, telefonul Huawei Mate 20 Pro va primi update Emui 9.1, deoarece in China s-a facut acest push chiar in ultimele 24 de ore . Mult suces ! ^^

Claffison
Junior
Va mulțumesc ca traduceți articolele găsite pe net, dar ma interesează când face Orange.ro push, asta presupune ca se facc niște teste înainte de full deployment. Emui 9.1 a fost dat drumu in UK pe operatorul Vodafone plus încă 2-3 tari. Mulțumesc pentru răspunsuri și nu mai trișati 😛

iuiu88
Cunoscător
@Claffison Din pacate nu exista o data aproximativa inca si recomand cu caldura sa verificam frecvent setarile teleofnului. 😄

Claffison
Junior
Salutare tuturor, Va multumesc pentru implicare! Azi am primit noul update la 9.1.0.301 Cheers

Vio73
#StarMember
Felicitări! Mă bucur că s-a rezolvat!

DanielaH
Moderator
@Claffison, ne bucurăm că s-a rezolvat și că ai primit noul update. Mulțumim că ai revenit ín comunitate și ne-ai povestit.

Claffison
Junior
@Daniela, iti mulțumesc dar propun sa nu facem abuz de comentarii ca să sa ajungem în top ;) Comunitatea trebuie sa fie utila nu facebook Cheers

Ggbko
Începător
Nici în momentul de fata nu este update ul. Am trimis un mesaj către cei de la huawei România. Răspunsul a fost ca din data de 5 august update ul la 9.1 este și în Romania dar tine de furnizorul rețelei trimiterea update ului. Mai este cineva care nu are 9.1?

OVIDIU36
Începător
Eu nici în ziua de azi, 13.10. 2019 nu am primit actualizările, sunt blocat la EMUI 9.0, iar Orange ma tot duce cu zăhărelul de 1 luna ca echipa tehnica face verificări... O luna!

Vio73
#StarMember
Operatorii întârzie uneori realizarea upgrade-urilor destul de mult.