Cand va lansa Orange ofertele 5G?

bogapostu
Explorator
Avem 2 operatori cu oferte 5G lansate atat pe partea de terminale cat si pe abonamente, din cate se pare, de fapt, doar unul are servicii 5G active.
Pe cand si la Ornage ofertele?
1 Soluţie acceptată‚

iuiu88
Cunoscător
Sincer eu nu vad care ar fi graba pentru 5G, atat ca da bine si suna bine . As aprecia enorm sa fie acoperirea 3G si 4G stabila pentru toata lumea, inclusiv in mediul rural. Si apoi mi-as indrepta privirea si asteparile catre 5G. Oricum la partea de Internet si Semnal Romania sta super bine 😄

18 Răspunsuri 18

Miha_Z
#StarMember
Probabil anul viitor.

Alex_G_
Cunoscător
Sa speram ca in anul ce va urma.

iuiu88
Cunoscător
Sincer eu nu vad care ar fi graba pentru 5G, atat ca da bine si suna bine . As aprecia enorm sa fie acoperirea 3G si 4G stabila pentru toata lumea, inclusiv in mediul rural. Si apoi mi-as indrepta privirea si asteparile catre 5G. Oricum la partea de Internet si Semnal Romania sta super bine 😄

Miha_Z
#StarMember
Despre 5G sunt mai multe subiecte dezbatute in comunitate. Le poti gasi daca la search introduci 5G. Oricum nici eu nu sunt nerabdatoare, avand in vedere efectele acestei tehnologii si faptul ca mai avem de lucrat pe partea cu 3G si 4G.

Vio73
#StarMember
Eu cred că vor lansa spre sfârșitul anului, când vor face o acoperire adecvată. La momentul acesta, cei doi operatori au vrut să lanseze doar făcând mai mult demonstrații. De fapt, unul dintre operatori a mai lansat și Volte din 2014 și nici azi nu e disponibil.

Razvan
#StarMember
Volte e un serviciu necomercial, doar lansat la apa. :D, Orange or sa lanseze 5G, când vor avea acoperire extinsa, ca să fie un impact vizual mai mare.

Laura_cio
Senior
Nu ne grăbim. Orange sa aștepte sa le vadă pe cele ale concurentei, apoi sa sparga piata cu ofertele lor care sa ne atragă. Măcar sa le punem la punct pe cele actuale: 4G, 3G.

Romeo_
Senior certificat
Din cate stiu inca este in perioada de teste...rabdare ca va veni 😉

Jay
Campion certificat
Hmm.. eu nu cred ca anul asta.. deși, nu ma mira nimic, având în vedere că deja apare un clip la tv, al concurenței. Sincer, mi s-ar parea mai ok sa meargă perfect 4G si sa aiba semnal cat mai bun, înainte de a ne gândi mai departe..

Ascary
Campion certificat
Eu n-am văzut nici un test 5G până acum cu un download comparabil cu viteza luminii 🙂

Jay
Campion certificat
Ascary, nu cred ca-i intereseaza cum merge, au vrut doar să fie primii.. reclama, sufletul comerțului 🙂

Vio73
#StarMember
Eu sunt convins că vor avea 5g la sărbătorile de iarnă.

Cosmin_Ionuț
Junior
Chiar daca Orange ar lansa oferte 5G ar fi cam nefolositoare, cel mai probabil acoperirea 5G va fi existenta doar in București si inca 2-3 orase mai mari. Si sa nu uitam faptul ca acoperirea 4G inca nu este pusa la punct.

Ascary
Campion certificat
@Jay mă întreb ce fac cu rețeaua lansată 5G daca terminalele clienților sunt maxim 4G+? :))) Eu aștept să iasă Note 10 care cică va avea 5G. Nu-l iau pentru 5G,as fi prea snob. Mie 4G îmi este suficient. Și din fericire cam am 4 G peste tot pe unde-i duc traiul. :)).