A70 sau P Smart Z?

TheTechAdept
Începător
Nu sunt sigur ce să aleg dintre Samsung Galaxy A70 sau P Smart Z.
Aş avea nevoie de sfatul comunității.
7 Răspunsuri 7

Vrajitoarea
Cunoscător
Nu am avut aceste telefoane, dar eu as zice Samsung A70, are caracteristici mai bune din cate am vazut, dar e si o mica diferenta de pret intre ele. Pareri generale despre Huawei si Samsung poti gasi si aici https://comunitate.orange.ro/questions/2008671-huawei-samsung

Razvan
#StarMember
Între cele 2, pe baza specificațiilor, as alege Samsung, pentru 50 euro în plus. Cel mai bine mergi în magazin și le vezi unul lângă altul și te vei decide mult mai ușor. https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9694&idPhone2=9646

Vio73
#StarMember
Și eu aș alege Samsung, din simplul motiv că sunt familiarizat mult mai bine cu acesta. Iar acesta este un brand consacrat, evident. Specificații: Display Super AMOLED de 6.7-inch cu rezolutie 2400 x 1080 pixeli, aspect 20:9 – Procesor Snapdragon 675 – Memorie 6GB RAM cu 128 GB pentru stocarea de date si slot dedicat pentru carduri microSD – Android 9.0 Pie cu One UI – Camera foto principala de 32 megapixeli cu f/1.7 + 8 megapixeli de tip ultrawide + 5 megapixeli cu f/2.2 – Camera frontala de 32 megapixeli cu f/2.0 – Baterie de 4.500 de miliamperi cu alimentare la 25W – Greutate de 183 de grame – Grosime de 7.9 milimetri Pareri despre Galaxy A70. Cat de bun este Galaxy A70? Noul terminal din zona mid-range al companiei Samsung a fost lansat in aprilie 2019. Device-ul cantareste 183 de grame si are o grosime de 7.9 milimetri. Vorbim despre un telefon dedicat segmentului mijlociu, care ruleaza din fabrica Android 9.0 Pie (customizat cu interfata dezvoltata in-house One UI) si care are un raport ecran-corp de 86%. Densitatea pixelilor de pe display-ul de 6.7-inch ajunge la 393 pixeli per inch. Ecranul telefonului are o diagonala de 6.7-inch si aspect 20:9, Rezolutia este 2400 x 1080 pixeli. Sub capota telefonului se afla noul procesor din zona medie de la Qualcomm, modelul Snapdragon 675, chipset fabricat pe un proces de 11 nanometri. Noul chipset lansat de Qualcomm se adreseaza zonei mid-range si, pe hartie, va avea un plus prin comparatie cu procesorul Snapdragon 670. Mai exact, acest noul procesor de la Qualcomm ar trebui sa livreze un plus de 35% la nivelul deschiderii paginilor web, prin comparatie cu Snapdragon 670. Si, mai ales, Snapdragon 675 va aduce un plus de 30% la deschiderea jocurilor de pe un telefon mobile. Aceasta din urma este o optimizare importanta, care ne face sa credem (si sa speram, de ce nu) ca in zona mid-range vor intra cat de curand telefoane de gaming destul de potente. In sectorul foto, Samsung Galaxy A70 impresioneaza. Cel putin pentru un telefon din zona mid-range. Avem o camera tripla pe spate, cu senzor principal de 32 megapixeli si apertura f/1.7. Al doilea senzor este ultra wide si are 8 megapixeli, in timp ce al treilea senzor are o rezolutie de 5 megapixeli si o deschidere buna, f/2.2. Camera dedicata selfie-urilor si sesiunilor de videocallin are o rezolutie de 32 de megapixlei, poate filma la rezolutie full hd cu 30 de cadre pe secunda si are o excelenta diafragma: f/2.0. Noul terminal dispune de optiuni de conectivitate foarte importante. Printre ele: 4G, Wi-Fi in standardele a/b/g/n/ac, wi-fi dual band si direct, hotsport, bluetooth 5.0, NFC, Radio FM, mufa audio pentru casti de 3.5 milimetri, GPS cu A-GPS si GLONASS, GALILEO si BDS, dar si port USB de tip C, excelent pentru incarcarea bateriei de 4500 de miliamperi. Care baterie pare sa fie un alt punct de atractie al noului Samsung Galaxy A70. Ea vine si cu alimentare la 25 W si fast charging. Detalii aici: https://blog.catmobile.ro/samsung-galaxy-a70-pret-romania/

Miha_Z
#StarMember
Eu as alege Samsung Galaxy A70. Desi e mai scump cu aproximativ 50 Euro, la caracteristici este net superior. Ti-am atasat si cateva imagini in care sunt comparate cele 2 mobile. https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9646&idPhone2=9694

Hunter
Începător
A70 e mai bun ca si performanta.

Romeo_
Senior certificat
Samsung nu neaparat pt firma ci pt ca mi se pare mai bun chiar daca e putin mai scump

johnny_reddog
Începător
cu siguranta aleg a 70!!! ecran de 6.7 inch baterie de 4500 mAh s.o.android camera super !!! are specificatii ca s 9 + si pret accesibil